Tréning

Najlepšie 4 cviky pre hmotu bicepsu

11. augusta 2022
Najlepšie 4 cviky pre hmotu bicepsu
K obľúbeným svalovým partiám každého trénujúceho chlapa patria bicepsy. Tie iní ľudia často vnímajú ako známku úspešného tréningového plánu. Dnes vám predstavíme štyri cviky, ktoré sú najlepšie pre ich hmotu.

Dôležité je však najskôr poznamenať, že na celkovej hmote paží sa najväčšou mierou podieľajú tricepsy, takže ich nezanedbávajte, aby ste vytvorili rovnováhu a dosiahli optimálne výsledky.

Keď mierite za maximálnou hmotou, je dôležité využívať ťažké váhy, dostatok objemu sérií a dostatku kalórií. Taktiež je nevyhnutné vybrať si tie správne cviky. Tu sú štyri, z ktorých by ste si určite mali vybrať do vášho tréningu bicepsov.

1. Bicepsový zdvih s veľkou činkou
Ako prvý cvik by sa mal vykonávať zdvih s veľkou činkou, ktorý vám umožňuje preťažiť bicepsy skutočne ťažkými váhami. Ide o výborný cvik na rozvoj sily a pokiaľ sa budete snažiť vyhýbať priveľkým kmitom trupu, maximálne ním stimulujete svaly aj na rast. Tento cvik patrí medzi tie, pri ktorých najčastejšie dochádza k „podvádzaniu“. Ak si však na to dáte pozor, zasiahnete ním svalové vlákna veľmi intenzívne.

2. Bicepsový zdvih s využitím spodnej kladky
Výhodou tohto cviku je, že bicepsové svalstvo sa zasiahne skutočne hlboko. Svaly sú neustále zaťažované počas celého rozsahu pohybu, a vďaka neustálemu napätiu sa aktivujú aj stabilizačné svaly v okolí bicepsov. Nezabudnite v hornej polohe poriadne napnúť svaly a čakajte, že vám v posledných opakovaniach budú poriadne „horieť“.

3. Bicepsový zdvih s jednoručkami na šikmej lavici
Výborným cvikom na naberanie hmoty bicepsom sú aj zdvihy s jednoručkami. Ešte o krok ďalej urobíte, ak ich budete robiť na šikmej lavičke. Ide o veľmi dobrý spôsob, ako zabrániť kmitavému pohybu, ktorý je neželaný, pretože uberá dôraz kladený na precvičované bicepsy. Použite pritom o čosi ľahšie váhy ako pri štandardných zdvihoch, pretože cvik je náročnejší a tiež vám pekne natiahne dvojhlavý sval. Výsledky sa tu dosahujú správnou technikou, tak sa nebojte váhu ubrať.

4. Koncentrovaný bicepsový zdvih
Hoci je tento cvik známy hlavne ako tvarovací cvik, má vplyv aj na rast hmoty, ak sú použité ťažké váhy. Navyše, keď sedíte a máte ruku zapretú, minimalizujete tým nechcený kmitavý pohyb, takže celý dôraz bude kladený na biceps. Ak sú realizované korektne, žiaden iný sval nebude zapojený. Ideálne je zaradiť tento cvik na koniec tréningu.

Všetky cviky nájdete v našej databáze cvikov.

Letný režim, pôvodne z 10.07.2014.