Kulturistika

Olympia Weekend: Výsledky kategórií Physique a Figure

29. septembra 2013

V sobotu sa okrem kulturistov v Las Vegas odohralo aj finále troch zostávajúcich kategórií, pričom dve z nich zažili svoju premiéru na Olympia Weekende. Prinášame vám ich výsledkový prehľad.

Olympia Men’s Physique Showdown 2013

Prvý ročník kategórie Physique mužov priniesol len súboj Američanov. Spomedzi šestnástich pretekárov zaujal porotu najviac Mark Anthony Wingson, ktorý skončil pred niekdajším kulturistom Jeremym Buendiom.

VÝSLEDKY OLYMPIA MEN’S PHYSIQUE SHOWDOWN 2013:
1. Mark Anthony Wingson, 2. Jeremy Buendia, 3. Matt Acton, 4. Sadik Hadzovik, 5. Jason Poston, 6. Tyler Anderson, 7. Michael Anderson, 8. Stephen Cook, 9. Tory Woodward, 10. Alex Carneiro, 11. Jeff Seid, 12. Anton Antipov, 13. Matt Christianer, 14. William Sullivan, 15. Stephan Mass, 16. John Nguyen.

Olympia Women’s Physique Showdown 2013

Premiéru na Olympia Weekende mala aj ženská kategórie Physique, ktorá bola veľmi vyrovnaná. Nakoniec vyhrala tridsaťročná Dana Linn Bailey, ktorá v tomto roku triumfovala aj na Europa Supershow.

VÝSLEDKY OLYMPIA WOMEN’S PHYSIQUE SHOWDOWN 2013:
1. Dana Linn Bailey, 2. Tycie Coppett, 3. Sara Hurrle, 4. Toni West, 5. Patricia Melo, 6. Jillian Reville, 6. Mindi O'Brien, 7. Juliana Malacarne, 8. Karina Nascimento, 9. Tamee Marie, 9. Venus Nguyen, 10. Karin Hobbs, 11. Mikaila Soto, 12. Jamie Nicole Pinder, 13. Sabrina Taylor, 14. Valerie Gangi.

Figure Olympia 2013

Jedenásty ročník Figure Olympia pozostával z 18 pretekárok, no najväčší súboj sa očakával pred poslednými dvoma víťazkami Erin Stern a Nicole Wilkins. Nakoniec triumfovala dvadsaťdeväťročná Wilkins, ktorá tak v Las Vegas získala už svoj tretí titul.

VÝSLEDKY FIGURE OLYMPIA 2013:
1. Nicole Wilkins, 2. Erin Stern, 3. Candice Keene, 4. Heather Dees, 5. Mallory Haldeman, 6. Ann Titone, 7. Camala Rodriguez, 8. Gennifer Strobo, 9. Candice Lewis, 10. Dana Ambrose, 11. Allison Frahn, 12. Alea Suarez, 13. Kati Alander, 14. Swann Cardot, 15. Candice John, 16. Kamla Macko, 16. Kimberly Sheppard, 16. Natalie Waples.