Päť tipov, ktoré každej žene pomôžu posilniť zdravie
Ako uhasiť smäd? Aj týmito prekvapivými spôsobmi
Váš sprievodca svetom Proteínov od A po Z
Cvičenia, ktoré môžete robiť krátko pred spaním
Reklama
Zaujímavosti

Bojíte sa porážky? Pite zelený čaj alebo kávu

ikonkaZelený čaj a káva sú známe pre svoje povzbudivé účinky. Okrem dodania energie vám však ich každodenný príjem výrazne zníži šancu utrpenia porážky. Vyplýva to z najnovšej štúdie japonských vedcov.

Výskum zahŕňal 83 269 dobrovoľníkov vo veku 45 až 74 rokov, medzi ktorými boli muži i ženy. Výskumníci objavili, že čím viac osoby pili zeleného čaju, tým viac sa znižovalo ich riziko mŕtvice.

„U ľudí, ktorí pijú zelený čaj, je až o 20 % nižšie riziko mŕtvice,“ povedal Dr. Ralph Sacco, ktorý na porovnanie zobral skupinu ľudí so štyrmi šálkami denne oproti tej, ktorá neprijala ani kvapku.

Čo sa týka kávy, u nej vedci zistili, že už len jej jedna šálka znižuje o zhruba 20 % šancu utrpenia cievnej mozgovej príhody. Výskum trval 13 rokov, no nepodarilo sa presne zistiť, prečo tomu tak je.

„Nie je jasné, či hlavné výhody získané kávy a zeleného čaju pochádzajú z kofeínu alebo z inej ingrediencie,“ povedal Sacco. „Ľudia, ktorí pijú viac kávy a čaju sú atletickejší a zdravší.“

V minulosti iné štúdie tvrdili, že mierne množstvo kávy znižuje aj šancu utrpenia infarktu. Toto spojenie ukázali aj v prípade zeleného čaju. Táto aktuálna však nenašla žiadne prepojenie medzi ich pitím a infarktom.

Na záver Sacco pripomína, že nestačí len prijímať kávu alebo zelený čaj, aby sa znížilo riziko porážky: „Mohlo by to byť nápomocné, ale ľudia by tiež nemali fajčiť, mali by byť fyzicky aktívnejší a dodržiavať dobrú diétu.“

Článok bol pôvodne vydaný: 16.3.2013

Zviditeľnite svoj e-shop, firmu či produkt na našom webe!

Mohlo by vás zaujímať:

co-su-to-elektrolyty-a-na-co-sluziaČo sú to elektrolyty a na čo slúžia? spalte-tuky-a-vyzerajte-uzasne-s-5-minutami-cvicenia-denne-a-prijemnou-masazouSpáľte tuky a vyzerajte úžasne – s 5 minútami cvičenia denne a príjemnou masážouco-je-to-svalova-pamatČo je to svalová pamäť? kolko-trva-schudnutie-5-kil-je-rychlost-chudnutia-vobec-dolezitaKoľko trvá schudnutie 5 kíl? Je rýchlosť chudnutia vôbec dôležitá? najpopularnejsie-clanky-roka-2017-o-zdraviNajpopulárnejšie články roka 2017 o zdraví
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Neprehliadnite
Najnovšie články
Propagujte svoju firmu na našom webe!
www.autodielyexpert.sk
Fitness diskusia
Databáza cvikov
Facebook Twitter RSS

E-KNIHY ZADARMO   ·   COOKIES   ·   REKLAMA   ·   KONTAKT

© 2013 - 2018 SlovakFitness.sk
Webdesign and Internet media - Streftec TOPlist