Výživa

Štyri recepty na vynikajúce proteínové šejky

04. novembra 2014
Štyri recepty na vynikajúce proteínové šejky
Proteínový nápoj je ľahkou cestou, ako doplniť telu potrebné živiny. Ľahko ním nahradíte jedlo, ale časom vás jeho chuť omrzí. Chcete vyskúšať niečo nové? Pripravte si svoje proteíny a naučte sa robiť štyri lahodné šejky, ktoré sú navyše bohaté na mnohé živiny.

Hroznovo-čučoriedkový proteínový šejk

Zamiešanie pár kúskov hrozna poskytne vášmu šejku mnoho živín a uľahčí telu absorbovanie vitamínu B, mangánu, draslíka a iných antioxidantov z čučoriedok. S viac ako 20 gramami bielkovín budete mať aj dostatok energie, aby ste správne vykročili do svojho dňa.

1 čajová lyžička sušených chia semienok
1 a pol šálky tmavého hrozna
1/2 šálky čučoriedok
1 čajová lyžička ľanového oleja

Ľahodný pomarančový proteínový šejk

Potrebujete osvieženie? Tento rýchly šejk je pre vás ako stvorený a môžete ho piť ráno i po cvičení. Obsahuje veľa bielkovín a významnú dávku vitamínu C. O jeho prospechoch pre zdravie písať nemusíme.

1/2 šálky nesladeného mandľového mlieka
85 gramov pomarančovej drte
1/2 zamrznutého banánu
1 čajová lyžička medu
3-5 kociek ľadu
1 čajová lyžička pomarančovej kôry

Všetky ingrediencie dáme dokopy a rozmixujeme do hladka.

Čokoládový proteínová šejk s arašidovým maslom

Čokoláda a arašidové maslo je veľmi populárna kombinácia. Skúste ju a pochutnáte si na sladkom i zdravom šejku, ktorý sa hodí aj ako náhrada desiaty. Nájdete v ňom vitamín E, niacín, folát, mangán a iné prospešné živiny. Takisto je bohatý na bielkoviny. Je to však aj kalorická bomba, preto ho radšej večer nepite.

1 odmerka čokoládového proteínu
1 šálky nesladeného mandľového mlieka
1 banán
2 polievkové lyžice arašidového masla
3-5 kociek ľadu

Všetky ingrediencie dáme dokopy a rozmixujeme do hladka.

Bananový proteínový šejk s ovsenými vločkami

Hviezdou tohto šejku je banán, ktorý obsahuje veľa draslíka, ktorý chráni srdce a podporuje absorpciu vápnika. Piť ho môžete aj pred náročným tréningom, kedy vám dodá potrebnú energiu. Udrží stabilnú úroveň cukru v krvi a predchádza svalovým kŕčom.

1 odmerka vanilkového proteínu
2 polievkové lyžice ovsených vločiek (najlepšie drvené)
1 banán
1 šálka nesladeného mandľového mlieka
1 čajová lyžička medu
1/4 čajovej lyžičky škorice
5 kociek ľadu

Všetky ingrediencie dáme dokopy a rozmixujeme do hladka.

Poznámka: Ak nemáte mandľové mlieko, môžete využiť aj sójové alebo odtučnené kravské mlieko.