Päť tipov, ktoré každej žene pomôžu posilniť zdravie
Ako uhasiť smäd? Aj týmito prekvapivými spôsobmi
Váš sprievodca svetom Proteínov od A po Z
Cvičenia, ktoré môžete robiť krátko pred spaním
Reklama
Tréning

Jednoduchý tréning pre veľké výsledky

ikonkaJe jednoduchý, ale efektívny. Tento tréningový program je navrhnutý Steveom Shawom pre ľudí, ktorí hľadajú niečo nové do svojej silovo-objemovej prípravy. Už behom dvoch mesiacov môžete očakávať veľké výsledky.

Program je vhodný pre ľudí, ktorí chcú nabrať svalovú hmotu a získať novú silu. Nie je vhodný pre začiatočníkov, ale minimálne pre pokročilých cvičencov s niekoľkými mesiacmi tréningu za sebou. Nie je zbytočne komplikovaný, trvá 8 týždňov a do posilňovne vás dostane štyrikrát týždenne. Po 8 týždňoch zaraďte týždeň voľna. Potom môžete program zopakovať alebo si zvoliť nejaký iný.

Ide o tréningový split, pri ktorom najskôr odcvičíte dva dni, po ktorých nasleduje deň voľna. Potom prídu ďalšie dva tréningové dni a dva dni voľna. Keďže väčšina ľudí by uprednostnila víkend voľný, môžete si za tréningové dni zvoliť pondelok, utorok, štvrtok a piatok. Ale to je plne na vás.

Tréningy sú založené na ťažkých váhach, ale zároveň nejde o jeden z tých tréningov, pri ktorých sa neustále točíte okolo piatich opakovaní. Tie budú základom len viackĺbových základných cvikov, po ktorých docvičíte svaly ďalšími cvikmi s počtom 10 opakovaní.

Každý tréning začnete ťažkým cvikom, ktorý absolvujete v piatich sériách. Využijete v nich záťaž zhruba 75 % váhy vášho maxima pre jedno opakovanie. V prvej sérii urobíte päť opakovaním. v druhej štyri, v tretej tri, v štvrtok dve a v piatej tak veľa, ako budete môcť. Ak zvládnete v poslednej sérii urobiť tri a viac opakovaní, v nasledujúcom tréningu pridajte 4 kilogramami. Ak nebudete môcť dosiahnuť na métu 3 opakovaní behom troch týždňov, váhu zase o trochu znížte, asi o 7 až 10 % začnite odznova.

Pri ďalších cvikoch využívajte rovnakú váhu v každej sérii. Váha by mala byť taká, že aj v poslednej sérii zvládnete urobiť 10 opakovaní. Keď sa na to budete cítiť, váhu môžete zvýšiť.

Tréning A (drepový deň)
Cvik Série Opakovania
Drepy 5 5, 4, 3, 2, MAX
Krčenie ramenami s veľkou činkou 5 10
Mŕtvy ťah s vystretými nohami s jednoručkami 5 10
Výpony v sede 4 10
Doska 4 60 sekúnd


Tréning B (benčpres deň)
Cvik Série Opakovania
Benčpres 5 5, 4, 3, 2, MAX
Príťahy hornej kladky neutrálnym úchopom 5 10
Arnoldove tlaky v sede 5 10
Tricepsové sťahovanie kladky 4 10
Bicepsové zdvihy s EZ tyčou 4 10


Tréning C (deň mŕtvych ťahov)
Cvik Série Opakovania
Mŕtve ťahy 5 5, 4, 3, 2, MAX
Legpress 5 10
Zakopávanie 5 10
Výpony v stoji 4 10
Posilňovanie brucha s kolieskom 4 10


Tréning D (deň armádnych tlakov)
Cvik Série Opakovania
Tlaky na ramená s veľkou činkou 5 5, 4, 3, 2, MAX
Príťahy veľkej činky v predklone 5 10
Tlaky s jednoručkami na šikmej lavičke (hlavou hore) 5 10
Francúzske tlaky 4 10
Bicepsové zdvihy jednoručkou 4 10


Zviditeľnite svoj e-shop, firmu či produkt na našom webe!

Mohlo by vás zaujímať:

cvicenia-ktore-mozete-robit-kratko-pred-spanimCvičenia, ktoré môžete robiť krátko pred spaním sila-malych-zmien-vplyv-uchopu-a-postoja-na-cvicenieSila malých zmien: Vplyv úchopu a postoja na cvičenieako-vam-obohatia-trening-sportove-hodinkyAko vám obohatia tréning športové hodinky? 18-veci-ktore-su-dokazom-toho-ze-vas-trening-funguje18 vecí, ktoré sú dôkazom toho, že váš tréning funguje!jednoduche-20-minutove-treningy-bruchaJednoduché 20-minútové tréningy brucha
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Neprehliadnite
Najnovšie články
Propagujte svoju firmu na našom webe!
www.autodielyexpert.sk
Fitness diskusia
Databáza cvikov
Facebook Twitter RSS

E-KNIHY ZADARMO   ·   COOKIES   ·   REKLAMA   ·   KONTAKT

© 2013 - 2018 SlovakFitness.sk
Webdesign and Internet media - Streftec TOPlist