SlovakFitness.sk

Zdravie 17. 02. 2017

Máte suchú pokožku? Toto by vám mohlo pomôcť

ikonka
Trápi vás suchá pokožka? Nemusíte využívať kozmetické výrobky, ktoré môžu situáciu dokonca zhoršiť. Existujú prírodné spôsoby, ako proti suchej pokožke efektívne bojovať. Prinášame vám päť z nich.

Bežne sa ľudia dostávajú do pasce tým, že si pokožku čistia agresívnymi prípravkami, ktoré ju ešte viac vysušujú, pretože sa zbavujú jej prirodzených olejov. To potom vedie k tomu, že musia používať hydratačné krémy. Cestou von je príroda.

Aby ste udržali pokožku zdravú a sviežu, mali by ste do stravy zahrnúť jedlá, ako sú rajčiny, sardinky či kel. Keď už však máte suchú pokožku, môže vám pomôcť týchto päť potravín:

1. Kokosový olej
Kokosový olej je od prírody výborným hydratačným „prípravkom“, ale tiež má antibakteriálne a antivírusové účinky, a pôsobí aj proti plesniam. Preto sa hodí aj ľuďom, ktorých trápi akné. Uprednostňujte nerafinovaný kokosový olej, ktorý si nanesiete na požadované miesto.

2. Olivový olej
Olivový olej je bežnejší a v Stredomorí si s ním spájali aj to, čo neskôr potvrdili vedci – udrží vašu pokožku dlhšie mladú. Je to preto, že obsahuje polyfenoly s antioxidačnými vlastnosťami. Aj olivový olej pomôže zvlhčiť suchú pokožku.

3. Zelený čaj
Či už ho vypijete alebo ním potriete pokožku, zelený čaj chráni pred škodlivým UV žiarením. Ak sa nanáša na pokožku, má aj ďalšie pozitívne účinky – bojuje proti akné, ekzémom a ružienke.

4. Sója
Sója je jednou z hlavných ingrediencií niektorých krémov na suchú pokožku, popraskané pery, popáleniny či inak podráždenú pokožku. Či už ju nanášate lokálne alebo jete, zlepšuje pružnosť pokožky a predchádza odbúravaniu kolagénu.

5. Mlieko a med
Pridajte do mlieka med. Následne ich naneste na cielenú oblasť. Táto kombinácia pomôže vďaka tukom a kyselinám v mlieku upokojiť podráždenú pokožku a zároveň je vďaka medu efektívne hydratovať. Med však pôsobí aj proti baktériám, a tak prospieva aj zdraviu pokožky.

V roku 2016 sme sa vás opýtali, či by ste privítali web alebo rubriku o osobnom rozvoji. 90,11 % z vás odpovedalo „áno“. Preto sme pre vás pripravili nový web Uspech.MNE.sk. Budeme radi, ak ho podporíte aj na Facebooku:Nahlásiť chybu


Mohlo by vás zaujímať:
zapcha-ako-ju-riesit-a-ako-sa-jej-vyvarovatZápcha, ako ju riešiť a ako sa jej vyvarovať?6-strategii-ktore-vam-pomozu-bojovat-proti-akne6 stratégií, ktoré vám pomôžu bojovať proti aknézle-drzanie-tela-vas-ovplyvnuje-viac-ako-si-mysliteZlé držanie teľa vás ovplyvňuje viac, ako si myslíte4-1-tipov-pre-ludi-ktorych-trapi-strata-vlasov4+1 tipov pre ľudí, ktorých trápi strata vlasov nefunguje-vam-dobre-stitna-zlaza-prezradia-to-tieto-priznakyNefunguje vám dobre štítna žľaza? Prezradia to tieto príznaky
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Neprehliadnite
Magazín úspechu
Najnovšie články
www.autodielyexpert.sk
Fitness diskusia
Databáza cvikov
E-knihy zadarmo!
Nájdete nás aj na Facebooku.NÁVRAT HORE  hore
E-KNIHY ZADARMO · COOKIES · REKLAMA · KONTAKT

© 2013 - 2018 SlovakFitness.sk

Streftec - Webdesign & Media
TOPlist