Štyri intenzívne tréningy bez potreby posilňovne
17 ľahkých spôsobov, ako si vytvoriť zdravšiu domácnosť
5 tréningov pre rozvoj hmoty vášho chrbta
Tréning legendy IV. – Dave Draper a jeho obľúbený program
Reklama
Výživa

Ktoré čaje sú najzdravšie?

ikonkaŠálka čaju dokáže mať na vás upokojujúce účinky a veľa sa hovorí aj o jeho vplyve na zdravie. Existuje však niekoľko druhov čajov a my si ich v tomto článku porovnáme, aby sme zistili, ktorý z nich je pre telo najprospešnejší.

Jednotlivé druhy čajov majú iný vplyv na zdravie, pretože majú odlišné zloženie alebo sú vyrábané odlišným procesom.

Čierny čaj

Čierny čaj je vyrobený z listov, ktoré boli úplne zoxidované, a preto v ňom nie je až tak veľa antioxidantov. Napriek tomu je však prospešný pre zdravie srdca a redukovanie hladiny cholesterolu. Dokáže tiež človeku dodať energiu, čo je jeho prednosťou, keďže obsahuje viac kofeínu ako napríklad zelený čaj.

Zelený čaj

Zelený čaj je plný zdraviu prospešných antioxidantov, ktoré vám pomáhajú upevňovať zdravie z dlhodobého hľadiska. Zelený čaj, ktorého listy neprešli oxidáciou, bojuje aj proti určitým ochoreniam – redukuje riziká kardiovaskulárnych porúch a dokonca aj rakoviny.

Biely čaj

Pre vhodnú kombináciu kofeínu s antioxidantmi nazývanými katechíny, je popíjanie bieleho čaju nápomocné pri chudnutí. Spomedzi čajov je najmenej spracovaný a jeho listy sú mladé a neoxidované, čo sa neodráža len na chuti, ale aj na vyššom množstve polyfenolov, ktoré majú antibakteriálne, protiplesňové a antivirálne vlastnosti.

Špeciálne druhy čajov

Existujú ešte rôzne špeciálne druhy čajov. Jednými z tých populárnejších sú „čaje na chudnutie“ alebo „detoxikačné čaje“. Z hľadiska toho, na čo sa využívajú, sa však nevyplatia. Často je za ich tajomstvom skrytý len vyšší obsah kofeínu, ktorý pomôže stratiť váhu vďaka vode, nie tukom, či látkam, ktoré slúžia ako preháňadla, ktoré môžu mať na vás neželaný účinok. Ak chudnete, lepšie je dať si do poriadku výživu.

Existujú potom aj menej rozšírené čaje, ako je kombucha, ktorý vznikol z rovnomennej huby objavenej kórejským lekárom s menom Kombu. Tento čaj môže byť výborným zdrojom probiotík, ktoré sú prospešné pre žalúdočnú mikroflóru a zlepšenie trávenia. Posilňuje imunitný systém a pomáha pri únave. Obsahuje však veľa cukru a niektoré druhy aj alkohol.

Zviditeľnite svoj e-shop, firmu či produkt na našom webe!

Mohlo by vás zaujímať:

7-najvacsich-chyb-ktore-robia-ludia-snaziaci-sa-jest-zdravo7 najväčších chýb, ktoré robia ľudia snažiaci sa jesť zdravo osem-najlepsich-sacharidov-vhodnych-pred-treningomOsem najlepších sacharidov vhodných pred tréningompocitate-kalorie-aby-ste-schudli-toto-musite-vedietPočítate kalórie, aby ste schudli? Toto musíte vedieť! su-smoothies-skutocne-zdrave-ako-sa-na-prvy-pohlad-zdaSú smoothies skutočne zdravé ako sa na prvý pohľad zdá? necakane-zdraviu-prospesne-ucinky-sampanskehoNečakané zdraviu prospešné účinky šampanského
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Facebook Twitter RSS

E-KNIHY ZADARMO   ·   COOKIES   ·   REKLAMA   ·   KONTAKT

© 2013 - 2018 SlovakFitness.sk
Webdesign and Internet media - Streftec TOPlist