SlovakFitness.sk

Výživa 24. 09. 2013

Otázky a odpovede: Čo je glykemický index?

Každý druhý utorok sa spolu na SlovakFitness.sk stretávať so seriálom, ktorý prezentuje odpovede na podstatné otázky v oblasti cvičenia, výživy a suplementácie. Dnes prišiel čas pre jeho ďalšiu časť.

Otázka:

ČO JE GLYKEMICKÝ INDEX?

Odpoveď:

Glykemický index nám určuje ako rýchlo sa budú sacharidy vylučovať do krvi a tráviaceho traktu. Ide o číslo, ktoré rýchlosť vstrebávania a rýchlosť ovplyvňovania hladiny glukózy v krvi vyjadruje na stupnici od 0 do 100. Čím je číslo nižšie, tým je lepšie, pretože to znamená pomalšiu absorpciu.

Ak je glykemický index vysoký, vtedy sa cukor štiepi a vstrebáva rýchlo, hormón inzulín sa postará o zníženie energie v krvi (glukózy) tak, že ju uloží v podobe tukových zásob. Preto po prijatom jedle s vyšším glykemickým indexom dochádza aj k únave a pocitu hladu.

Ďalšia časť vyjde o dva týždne. Nečítali ste tú poslednú?
Prečítajte si ju teraz: Otázky a odpovede: Ako voliť prestávky medzi sériami?


Nahlásiť chybu


Mohlo by vás zaujímať:
pat-zivin-ktore-buduju-svaly-a-nie-su-bielkovinamiPäť živín, ktoré budujú svaly a nie sú bielkovinami 12-veci-ktore-sa-stanu-vasmu-telu-ked-zjete-vajcia12 vecí, ktoré sa stanú vášmu telu, keď zjete vajciapat-jedal-ktore-su-skutocne-navykovePäť jedál, ktoré sú skutočne návykové jedla-vdaka-ktorym-starnete-rychlejsieJedlá, vďaka ktorým starnete rýchlejšie ako-uhasit-smad-aj-tymito-prekvapivymi-sposobmiAko uhasiť smäd? Aj týmito prekvapivými spôsobmi
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Neprehliadnite
Najnovšie články
www.autodielyexpert.sk
Fitness diskusia
Databáza cvikov
E-knihy zadarmo!
Nájdete nás aj na Facebooku.NÁVRAT HORE  hore
E-KNIHY ZADARMO · COOKIES · REKLAMA · KONTAKT

© 2013 - 2018 SlovakFitness.sk

Streftec - Webdesign & Media
TOPlist