Suplementy

Najpopulárnejšie články roka 2014 o suplementoch

25. decembra 2014
Najpopulárnejšie články roka 2014 o suplementoch
Tento rok sa naplní už o pár dní, a preto sme sa opäť po roku pre vás rozhodli pripraviť sériu článkov, v ktorých ponúkame prehľad najpopulárnejších článkoch v jednotlivých rubrikách. Dnes si pripomenieme to najlepšie, čo sme v roku 2014 publikovali o suplementoch.

Najpopulárnejšie články medzi návštevníkmi

1. | Rozdiel medzi proteínovým koncentrátom a izolátom (január)
Ako najvhodnejšia alternatíva suplementácie po tréningu je srvátkový proteín. Ak ste ho už niekedy kupovali, pravdepodobne ste sa stretli aj s výrazmi koncentrát a izolát. V tomto zistíte, v čom spočíva rozdiel práve medzi srvátkovým koncentrátom a srvátkovým izolátom.

Prečítať celý článok »

2. | Je hydrolyzovaný proteín lepší ako srvátkový? (január)
Ktoré živiny sú v pozornosti ľudí, ktorí pravidelne posilňujú? Bielkoviny. A tých v strave nie je nikdy nazvyš. Väčšinou nie je v silách ich dostatočne množstvo prijať stravou, a vtedy prichádzajú na rad proteínové doplnky. Mnoho ľudí sa pýta, ktorý z nich si majú vybrať.

Prečítať celý článok »

3. | Ako užívať kofeín pre efektívne spaľovanie tukov (marec)
O kofeíne je známe, že ide o relatívne účinný stimulant a že dokáže pomôcť spaľovať tuky. Napriek tomu veľa cvičencov pochybuje o jeho účinku pri chudnutí. Ako to teda je? Skutočne spaľuje tuky? Ako jeho dávkovanie zefektívniť?

Najlepšie články podľa redakcie

1. | Sóda bikarbóna ako suplement? (máj)
Vo svojej kuchyni možno nájdete skrytú látku, ktorá by vám ako suplement mohla pomôcť zintenzívniť intervalové tréningy. O akú látku ide? O dobre známu sódu bikarbónu, o ktorej len málokto vie, že má vplyv ako niektoré športové doplnky výživy.

Prečítať celý článok »

2. | Využite kreatín aj pri rysovačke (február)
Keď sa povie kreatín monohydrát, väčšina fitness nadšencov si tento doplnok výživy spojí s objemovou prípravou, naberaním sily a svalovej hmoty. Viete však, že sa dá využiť aj v období rysovačky, kedy odporuje spaľovanie tukov?

Prečítať celý článok »

3. | Vedú stimulanty metabolizmu skutočne k chudnutiu? (február)
Ak by bolo možné podporiť metabolizmus jednou tabletkou, bolo by spaľovanie kalórií omnoho ľahšie. Kto by to nechcel? Existuje veľa doplnkov, ktoré tvrdia, že sú stimulantmi metabolizmus. Fungujú však?