Kulturistika

Arnold Classic Brasil ovládol Mamdouh Elssbiay

31. mája 2015

Tento víkend bol na súťaže profesionálnych kulturistov bohatý. Po jednej sa uskutočnili v Severnej, Strednej i Južnej Amerike. Najviac však pozornosť lákalo zápolenie v otvorenej kategórii, ktorú mohli zažiť fanúšikovia v Rio de Janeiro.

V Brazílii sa uskutočnil tretí ročník Arnold Classic Brasil, ktorého sa opäť zúčastnili aj kulturistické hviezdy, ako Victor Martinez, Toney Freeman či Mamdouh Elssbiay. Minuloročný víťaz Steve Kuclo chýbal, ale víťaz debutového ročníka Brandon Curry prítomný bol.

Víťazom sa nakoniec stal Elssbiay, ktorý sa tak kvalifikoval na Olympiu a získal lákavú finančnú odmenu. Prvenstvo zaslúžil celkovou pripravenosťou a hlavne veľkou svalovou hmotou. Konkurenciou mu bol predovšetkým Cedric McMillan, ktorý skončil druhý. Poslednú medailovú pozíciu obsadil Juan Morel.

Obhajca Curry skončil na piatom mieste a štvrtý bol Martinez. Sklamaním bolo 8. miesto Lionela Beyekeho. Súťaže sa zúčastnilo desať borcov.

Poradie Arnold Classic Brasil 2015:
1. Mamdouh Elssbiay, 2. Cedric McMillan, 3. Juan Morel, 4. Victor Martinez, 5. Brandon Curry, 6. Toney Freeman, 7. Feed Smalls, 8. Lionel Beyeke, 9. Jose Louis Rodriguez, 10. Marius Dohne.

Budúci týždeň sa uskutoční prestížne Toronto Pro, z ktorého takisto prinesieme sumár.