Výživa

Najpopulárnejšie články roka o výžive

27. decembra 2013
Najpopulárnejšie články roka o výžive
Keďže nový rok je predo dvermi, rozhodli sme sa pre vás pripraviť sériu článkov, v ktorých ponúkame prehľad najpopulárnejších článkov v jednotlivých kategóriách, ktoré sme v roku 2013 vydali. Pripomeňme si dnes to najlepšie o výžive.

Najpopulárnejšie články medzi návštevníkmi

1. Sacharidové vlny – spaľujte tuky efektívne (máj)
Mnoho ľudí udržujú nesprávne diéty a v tom lepšom prípade zvolia jedálniček bohatý na bielkoviny a chudobný na sacharidy. Ich dlhodobý nedostatok však spomalí metabolizmus a chudnutie sťaží. Sacharidové vlny sú metódou, ktorá tomuto javu bráni.

Prečítať celý článok »

2. Zefektívnite spaľovanie tukov podvádzaním v diéte (máj)
Každý pozná recept na chudnutie. Treba jesť menej a viac cvičiť. Mohlo by to byť ešte jednoduchšie? Ono ti skutočne znie jednoducho, ale v skutočnosti to také jednoduché nie je. Spaľovanie tukov sa totiž nedeje lineárne.

Prečítať celý článok »

3. 10 najlepších jedál pre budovanie svalov (júl)
Chcete väčšie svaly? Prinášame vám prehľad desiatich jedál, ktoré by v tom prípade nemali chýbať vo vašich stravovacích plánoch. Obsahujú veľa bielkovín a iné užitočné látky, ktoré podporia svalový nárast bez toho, aby ste museli obetovať chuť.

Prečítať celý článok »

4. Jedzte správne množstvo kalórií (apríl)
Každý človek má svoj osobný kalorický limit. Ak sa doň trafíte, udržíte si svoju váhu. Ak máte nadváhu alebo ste obézny a chceli by ste dosiahnuť na zdravú hmotnosť, pomocou hry s kalóriami to môžete dokázať. To už však je záležitosť pochopenia princípu jedenia správneho množstva kalórií.

Najlepšie články podľa redakcie

1. Máte problém schudnúť? Môže to byť prekyslením organizmu (september)
Mate problém schudnúť? Problémom môže byť prekyslenie organizmu (acidóza). Je to stav, kedy je v tele priveľa kyselín. Pre zdravie človeka je okrem iných vecí pritom potrebné aj udržiavanie acidobázickej rovnováhy (rovnováhy medzi zásadami a kyselinami).

Prečítať celý článok »

2. Šesť superpotravín pre raňajky (júl)
Nezabúdajte na to, že raňajky sú najdôležitejším jedlom dňa. Preto sa z nich snažte vyťažiť maximum. A aby sa vám to podarilo, prinášame vám prehľad šiestich potravín, ktorými váš deň naštartujete určite tým správnym spôsobom.

Prečítať celý článok »

3. Celozrnné produkty a ich „zázračné“ účinky (apríl)
Začiatkom apríla sme pre vás pripravili článok o celozrnných produktoch a ich „zázračných účinkoch“ v oblasti zdravia. Pšeničná biela a celozrnná múka majú obidve vysoký glykemický index, čiže konzumácia samotného pečiva z takejto múky vám zvýši hladinu cukru v krvi veľmi rýchlo a takáto nevyužitá energia sa uloží do tukových zásob. Celozrnné pečivo a celozrnné produkty sú vyrobené z múky, ktorá však neprešla procesom pomletia.

Prečítať celý článok »

4. Sedem spôsobov, ako dostať cukor preč z vašej stravy (október)
O škodlivosti cukru niet pochýb. Síce je pre milovníkov sladkého ako droga, no spolu s ním sa viažu vážne negatíva. Výskumy už mnohokrát potvrdili, že príliš veľa cukru vedie k srdcovocievnym ochoreniam, rakovine, chorobám nervového systému či cukrovke.