Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Kulturistika 12. 09. 2019

Olympia vlani? Koniec jednej éry a zrodenie nového šampióna + video

ikonka
Kým rok dozadu Phil Heath a Flex Lewis prehlbovali svoje historické postavenie, vlani sa to dalo skonštatovať len z polovice. Kým druhý menovaný získať ďalší titul v nižšej váhovej kategórii, titul Mr. Olympia putoval do rúk niekoho iného.

Už len pár dní nás delí najprestížnejšej kulturistickej súťaže sveta, ale ešte pred jej štartom sa pozrieme na to, ako prebiehal minulý ročník. Olympia Weekend 2018 sa konal v tretí septembrový víkend tradične v Las Vegas.

Už v piatok spoznali svojich šampiónov dve ženské a jedna mužská kategória z disciplín IFBB Pro. Vo Figure chýbala okrem Nicole Wilkinsovej aj Latorya Wattsová, čo využila Cidyne Gillonová, ktorá v priamom súboji porazila Candice Lewisovú. Aj kategória Fitness žien bola bez obhajkyne, Oksany Grišinovej. V poradí desiatou šampiónkou tejto disciplíny sa nakoniec stala Whitney Jonesová. Tretí ročník Classic Physique priniesol opäť boj Breona Ansleyho a Chrisa Bumsteada, pričom sa z obhajoby tešil prvý menovaný.

V sobotu vyvrcholili ostatné disciplíny. Pred zlatým klincom programu súťažného víkendu sa z titulov tešili Angelica Teixeia v Bikini Olympia, Shanique Grant vo Physique žien a Brandon Hendrickson vo Physique mužov. Potom prišiel rad aj na ostro sledovaných kulturistov.

Lewisov slastný koniec, Healthov pád

V kategórii do 212 libier bolo prakticky už po piatkovom programe jasné, kto sa bude tešiť z prvenstva. James „Flex“ Lewis prišiel opäť výborne pripravený a nikto mu nedokázal konkurovať. Sobota to len podčiarkla a pretekár z Walesu sa rozlúčil s kategóriou siedmym titulom v sérii.

Ostatné roky býval v tejto kategórii zaujímavejší boj o druhé miesto. Ten nakoniec vyhral Derek Lunsford, ktorý vyhral súboj s Kamalom Elgardnim a Ahmadom Ashkananim. Jose Raymond, ktorý aj pre problémy s bedrovým kĺbom po súťaži ukončil súťažnú kariéru, uzavrel prvú päťku.Boj o Mr. Olympia bol podstatne zaujímavejší. Piatkový program priniesol sklamanie pre tých, ktorí by radi videli ako Mamdouh Elssbiay zosadí Phila Heatha z trónu. „Big Ramy“ na tlačovke avizoval najlepšiu formu života, ale tentokrát slová na pódiu nepotvrdil.

Skvelú formu však priniesol do Las Vegas štyridsaťtriročný Shawn Rhoden, ktorý nechcel zopakovať sklamanie z predošlého roka. Šampión Heath nepriniesol na pódium svoj top „balík“, ale to už sa stalo v minulosti niekoľkokrát a na tituly mu to stačilo.

Sobota priniesla rozhodnutie. Skeptici verili, že by Heath vďaka svojej marketingovej sile mohol získať ôsmy titul po sebe. Politika však nakoniec nezaúradovala a „The Gift“ sa musel zmieriť s druhým miestom. Novým a zaslúženým šampiónom sa stal Rhoden, ktorý bol estetickejší a lepšie pripravený.

Elssbiay skončil nakoniec mimo prvej päťky (6. miesto), ktorá garantuje účasť na ďalšom ročníku súťaže. V prvej päťke neskončil ani Dexter Jackson (7.). Tretie miesto obsadil podľa očakávaní Roelly Winklaar, ktorého nasledovali tiež veľmi dobre pripravení William Bonac a Brandon Curry.Letný režim so „zabudnutými“ článkami končí 31. augusta. Potom prídu opäť na rad úplne nové články.


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist