Výpočet maxima pre 1 opakovanie

Maximum pre jedno opakovanie (1 RM) môžeme určiť priamo – testovaním s činkami a naloženými váhami, ale aj nepriamo pomocou vzorcov. Hodnota, ktorú si vypočítate v kalkulačne nižšie, predstavuje váhu, s ktorou by ste mali zvládnuť urobiť jedno opakovanie.

Táto hodnota nie je nápomocná len pre určenie hranice vašich síl, ale aj pre posudzovanie účinnosti tréningových programov. Tiež je užitočná pre určenie správnych hmotností pre tréningové programy, pretože tie si často vyžadujú predpísanú váhu, ktorá napríklad zodpovedá 70 % z vášho maxima (70% 1RM).

Vložte váhu a počet opakovaní, koľko s touto váhou dokážete urobiť. Po kliknutí na tlačidlo „Vypočítať“ vám vyjde váha, s ktorou by ste mali zvládnuť urobiť jedno opakovanie. Využitá je pritom Empleyho metóda.

Kalkulačka: