InstagramFacebookYoutube
Výživa

Výživové fitness tipy (1.)

12. marca 2013
Výživové fitness tipy (1.)
Každý utorok vám budeme pravidelne prinášať tri rýchle tipy, ktoré vám pomôžu k dosahovaniu vašich fitness cieľov v oblasti výživy a suplementácie.

1. / Raňajky sú najpodstatnejším jedlom dňa
Mnoho ľudí sústredí najväčšiu pozornosť obedu, no najdôležitejším jedlom dňa sú raňajky. Telo počas spánku hladuje, a tak podcenenie raňajok môže mať vplyv na náladu či výkonnosť. Mnoho ľudí ich vynecháva, keď sa snažia schudnúť. To je však chyba, pretože po zanedbaní raňajok budete v priebehu dňa omnoho hladnejší, čo zväčšuje šancu neúspechu vašej diéty. Raňajky pritom štartujú metabolizmus, čo pomáha pri chudnutí. Berte raňajky za to najdôležitejšie jedlo dňa!

2. / Vlašské orechy zlepšujú náladu
Nie je tajomstvom, že to, ako sa cítite mentálne, závisí aj od jedla, ktoré jete. Ak máte radi vlašské orechy, máte šťastie. Zlepšujú totiž náladu, pretože sú bohaté na vitamíny skupiny B, ktoré bojujú proti depresii. Navyše, obsiahnuté omega-3 mastné kyseliny zlepšujú mentálne zdravie, zlepšujú pamäť a sústredenie. Stačí ich prijať za hrsť denne.

Článok pokračuje pod reklamou


3. / Jedzte pomaly
Ak spomalíte rýchlosť vášho jedenia, zjete toho menej, čo môže byť výhodné pri diéte. Prečo toho zjete menej? Pocit nasýtenia totiž neprichádza od žalúdka, ale z mozgu. Keď skonzumujete dostatok jedla, mozog dostane signál od tela a vytvorí pocit sýtosti, po ktorom už nechcete pokračovať v jedení. Avšak, nejaký čas trvá, kým táto komunikácie prebehne. Ak jete rýchlo, dojete viac jedla, ako by bolo potrebné, pretože telo ešte nestihlo zrealizovať túto odozvu.

Ďalšie výživové tipy prídu budúci utorok.


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2022 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist