InstagramFacebookYoutube
Výživa

Výživové fitness tipy (8.)

30. apríla 2013
Výživové fitness tipy (8.)
Každý utorok vám pravidelne prinášame tri rýchle tipy, ktoré vám pomôžu k dosahovaniu vašich fitness cieľov v oblasti výživy a suplementácie.

22. / Studená voda zvyšuje metabolizmus
Ak chcete schudnúť, určite je dobre dodržiavať pitný režim. Navyše, ak vypijete dva oháre studenej vody, pomôže vám to dočasne zvýšiť váš metabolizmus o takmer 30 %, čo spôsobí, že spálite viac kalórií. Na toto zistenie prišli nemeckí vedci a tento efekt odôvodnili to nárastom hormónu norepinefrínu.

23. / Veďte si denník
Ak to s vašou diétou myslíte skutočne vážne, možno by vám pomohlo napredovať, ak by ste si viedli denník, do ktorého by ste si zapísali každé jedlo, ktoré skonzumujete. Tým pádom budete mať prehľad a na konci dňa sa môžete obhliadnuť na to, ako ste svoj plán dodržiavali. Spočítaním kalórii tiež budete vedieť, či ich treba ubrať alebo pridať, v závislosti od vášho cieľa.

Článok pokračuje pod reklamou


24. / Kreatínom aj proti tukom
Suplementácia kreatínom vám nielenže dodá silu a podporí svalové prírastky, ale pomôže vám spáliť aj tuky. Už to nie je len domnienkou, ale aj vedecky potvrdeným faktom. Kreatín totiž zvyšuje rýchlosť pokojového metabolizmus, čo vedie k väčšej spotrebe kalórií, čo zase podporuje proces chudnutia. Aktívny jedinec tak môže spáliť o zhruba sto kalórií viac.

Nečítali ste ešte minulotýždňové tipy?
Pozrite si ich teraz: Výživové fitness tipy (7.)Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2023 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist