Výživa

Výživové fitness tipy (7.)

23. apríla 2013
Výživové fitness tipy (7.)
Každý utorok vám pravidelne prinášame tri rýchle tipy, ktoré vám pomôžu k dosahovaniu vašich fitness cieľov v oblasti výživy a suplementácie.

19. / Vyhnite sa nárazovým diétam
Ak chcete schudnúť, nedodržujte žiadnu s tých šialených nárazových diét. Väčšina z nich nefunguje. Okrem toho, že po nich dôjde vo väčšine prípadov k „jojo efektu“, sú aj nezdravé pre vaše telo. Radšej si zvyknite na nový životný štýl, upravte si stravu a chudnite pomaly pozvoľna. Menej je niekedy skutočne viac.

20. / Pite menej kalórií
Pitie je veľmi dôležité, ale tiež záleží na tom, čo pijete. Ak sú to nápoje ako sóda, ovocný džús, športový nápoj, alkohol či káva alebo čaj v plechovkách, prijímate až zbytočne veľa kalórií. Navyše, tieto kalórie majú len minimálnu nutričnú hodnotu, takže majú vplyv jedine na priberanie váhy. Vyberajte si teda nápoje rozumne – pite nízkotučné mlieko, poctivé ovocné šťavy či to najlepšie – čistú vodu.

21. / Jedzte šesť jedál denne
Denne by ste mali jesť minimálne šesťkrát. Jedlo, ktoré obsahuje kvalitné bielkoviny a sacharidy, by ste mali konzumovať každé dve až tri hodiny denne. Stimulujete tým metabolizmus, čo bude mať vplyv na spaľovanie tukov a navyše, udržíte tým aj neustály príjem energie. Vyhnite sa teda trom veľkým jedlám a radšej jedzte menšie porcie častejšie.

Nečítali ste ešte minulotýždňové tipy?
Pozrite si ich teraz: Výživové fitness tipy (6.)