SlovakFitness.sk

Motivácia 16. 04. 2017

Nastavte svoju myseľ správne a tešte sa z chudnutia

ikonka
Trávime veľa času tým, že sa snažíme odolať pokušeniu a motivovať sa k cvičeniu. Aby sme si ušetrili čas i námahu, mali by sme mať v prvom rade správne nastavenú myseľ. Myseľ, ktorá nás bude hnať k tomu, aby sme skutočne chceli dosiahnuť daný cieľ.

Správne myslenie znamená, že namiesto vnímania prekážok, začneme vnímať prospech, ktorý napríklad z chudnutia budeme mať. Väčšinou za neúspešným chudnutím nestojí zlý tréning alebo zlá diéta, ale zle nastavená myseľ.

Ak si budete hovoriť, že sa pokúšate chudnúť, zostanete pravdepodobne len pri snažení. Musíte svoje podvedomie vycvičiť tak, aby bolo silné a disciplinované. Tak, aby ste robili skutočne kroky k dosiahnutiu vášho cieľa. K zmene myslenia vám pomôžu tieto tri kroky:

1. Analyzujte si svoju myseľ
Zamyslite sa nad tým, čo vo vašom myslení predstavuje prekážky, ktoré vám bránia urobiť pevné a odhodlané rozhodnutie schudnúť. Možno sa vám to zdá príliš zložité alebo nemožné, možno si myslíte, že nezvládnete tréningy alebo že sa nedokážete zdravšie stravovať. Analyzujte svoje myslenie a nájdite podobné prekážky.

2. Zbavte sa negatívnych myšlienok
Druhým krokom bude tieto prekážky z vašej mysle odstrániť. Musíte z nej dostať preč všetky negatívne myšlienky a pochybnosti. Pri každej jednej sa opýtajte, či je skutočne pádny dôvod na to, aby ste jej verili. Ak totiž veríte tomu, že za žiadnych okolností neschudnete, potom nebudete dostatočne motivovaní, aby ste svoj cieľ dosiahli. Nájdite si príklad obéznych ľudí, ktorí dokázali schudnúť na zdravú hmotnosť. Keď to dokázali oni, prečo by ste to nemali zvládnuť aj vy?

3. Naplňte myseľ pozitívnymi myšlienkami
Posledným krokom je naplniť vašu myseľ novými, pozitívnymi myšlienkami. Prestaňte si tiež hovoriť veci, ako „pokúsim sa schudnúť“, ale začnite si hovoriť: „Schudnem, pretože budem vyzerať dobre a cítiť sa lepšie.“ Keď budete mať v mysli takéto myšlienky, potom motiváciu k cvičeniu a diéte nájdete pomerne ľahko.

O čom píše Úspech.MNE.sk?Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:
uspech-a-lepsi-zivot-prehlad-clankov-ktore-vam-pomozu-rast-24-tyzden-2018Úspech a lepší život: Prehľad článkov, ktoré vám pomôžu rásť (24. týždeň 2018)10-rozdielov-medzi-uspechom-a-zlyhanim-v-procese-chudnutia10 rozdielov medzi úspechom a zlyhaním v procese chudnutiauspech-a-lepsi-zivot-prehlad-clankov-ktore-vam-pomozu-rast-23-tyzden-2018Úspech a lepší život: Prehľad článkov, ktoré vám pomôžu rásť (23. týždeň 2018)uspech-a-lepsi-zivot-prehlad-clankov-ktore-vam-pomozu-rast-22-tyzden-2018Úspech a lepší život: Prehľad článkov, ktoré vám pomôžu rásť (22. týždeň 2018)uspech-a-lepsi-zivot-prehlad-clankov-ktore-vam-pomozu-rast-21-tyzden-2018Úspech a lepší život: Prehľad článkov, ktoré vám pomôžu rásť (21. týždeň 2018)
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Neprehliadnite
Najnovšie články
www.autodielyexpert.sk
Fitness diskusia
Databáza cvikov
E-knihy zadarmo!
Nájdete nás aj na Facebooku.NÁVRAT HORE  hore
E-KNIHY ZADARMO · COOKIES A OS. ÚDAJE · REKLAMA · KONTAKT

© 2013 - 2018 SlovakFitness.sk

Streftec - Webdesign & Media
TOPlist