Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:

Arnold Schwarzenegger – Pumping Iron

15. 05. 2013
Každú stredu vám prinášame články týkajúceho sa najväčšieho kulturistického šampióna všetkých čias, ktorý dosiahol úspechy v športe, v showbiznise i v politike. Dnes si čosi prezradíme o dokumente, ktorý zachytával prípravu Arnolda Schwarzeneggera na Mr. Olympia.

Tento dokument má názov Pumpung Iron, v preklade Pumpujúce železo. Stal sa kultovým filmov pre kulturistov, pretože zachytával 100 dní prípravy na Mr. Olympia v roku 1975 a to nie len v podaní Arnolda, ale aj iných amatérskych či profesionálnych kulturistov, ktorí sa pripravovali (aj na Mr. Universe) v známej posilňovni Gold’s Gym vo Venice Beach v Kalifornii.

Film má dĺžku 85 minút, počas ktorých dominuje hlavne rivalita medzi Arnoldom a Lou Ferrignom, ktorý sa snažil získať svoj prvý titul. Nakoniec ho v Južnej Afrike získal Schwarzenegger, ktorý sa stal najlepším kulturistom sveta po šiesty raz v rade.

Snímok zachytáva aj iné legendy kulturistiky, ako Franca Columba, Franka Zanea, Mikea Katza či Sergea Nubreta. Podáva aj pohľad do zákulisia, výživu a voľné dni pod kalifornským slnkom. Obsahuje mnoho zaujímavých scén, medzi ktoré sa iste radi aj tá, v ktorej Columbu doma v Taliansku pomáha vyriešiť problém s parkovaním zdvihnutím auta.

Článok pokračuje pod reklamou


Film bol zverejnený v roku 1977 a odvtedy ho videli milióny nadšencov. Nepostráca drámu, vášeň a zábavu, ktorá vyžaruje hlavne z kamarátskych vzťahov, ktoré vládli vtedajšej kulturistike. Pre vyznávačov posilňovania sa jedná o film, ktorý treba vidieť.

„Franco (Columbu) je dosť rozumný, ale je ako dieťa a keď príde k dňu súťaže, som ako jeho otcom. Chodí za mnou pre rady, takže pre mňa nie je tak ťažké dať mu zlé rady,“ povedal v jednej zo scén Schwarzenegger, vďaka ktorému sa z dokumentu stal hit. A vďaka dokumentu sa zase v Amerike udomácnilo meno „rakúskeho duba“.


Letný režim končí 31. augusta. Potom prídu na rad opäť úplne nové, premiérové články.
Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Ďalšie časti seriálu: