Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
 
 
 
 
Reklama:
Kulturistika 13. 09. 2017

Heath ide po Arnoldovi, Lewis po šiestom titule + video

ikonka
Na tohtoročnej Olympii sa môže prepisovať história a je pravdepodobné, že sa tak stane v oboch kulturistických kategóriách. V základoch sa pritom otriasa aj zápis ikonického Arnolda Schwarzeneggera.

Lewis chce šiesty titul po sebe

Kým Schwarzenegger bol dominantným zástupcom „starého kontinentu“ v najťažšej kategórií, dominantou osobnosťou v súčasnej kategórii do 212 libier je ďalší Európan, James „Flex“ Lewis z Veľkej Británie. Ten chce tento rok vyhrať už šiesty titul po sebe.

Rekordérom sa stal už v roku 2015, kedy prekonal zápisy legendárnych Franka Zanea a Franca Columbua a ako prvý muž v histórii vyhral štyri tituly v nižšej váhovej kategórii. V ďalších rokoch už len svoju rekordnú sériu naťahoval a to dominantným spôsobom.

V minulom roku sa mu na pódiu nemohol rovnať nikto, ale zaujal Ahmad Ashkanani, ktorý pri svojom debute skončil druhý. Štartovať bude aj v tomto roku a hoci je ambiciózny, Lewis sa počas prípravy prezentoval formou, ktorá by mu mala zaistiť ďalší titul a to aj napriek tomu, že v príprave prekonal virózu.

Takto vyzeral 5,5 týždňa pred súťažou:


A tu je jeho tréning hrudníka, ktorý natočil o týždeň neskôr:Prihlásení pretekári okrem Lewisa: Ahmad Ashkanani, Nam Eun Cho, Hadi Choopan, Shaun Clarida, Ricardo Correia, Charles Dixon, David Henry, Kim Junho, Derek Lunsford, Jose Raymond, Ronny Rockel, Milan Šádek.

Heath má na dosah zápis Arnolda Schwarzeneggera

Žiaden priamy konkurent ako Kai Greene či Dennis Wolf, no niekoľko ambicióznych borcov bude pripravených prekvapiť a obrať o korunu kráľa kulturistiky Phila Heatha. Podarí sa im to? Šanca je vždy, ale jasným favoritom aj tejto Olympie bude „The Gift“.

Heath má šancu vyhrať siedmu Sandowovu sošku po sebe. Ak sa mu to podarí, zanechá za sebou legendárneho Doriana Yatesa a vyrovná zápis ešte väčšej legendy, spomínaného Arnolda Scharzeneggera.

Dominantný Američan tak bude pokračovať vo svojej ceste za postom najúspešnejšieho profesionálneho kulturistu všetkých čias. Už o rok by mohol s ôsmym titulom vyrovnať rekordy Lee Haneyho a Ronnieho Colemana.

Heath sa len málokedy pochváli svojou aktuálnou formou, a tak bude zaujímavé sledovať, v akej sa predstaví priamo na pódiu. Má však skúsenosti i ambície na to, aby nenechal nič na náhodu. Toto video z augustovej exhibície (asi 6 týždňov pred Mr. Olympia) ukazuje, že bol v tom čase na veľmi dobrej ceste:Prihlásení pretekári okrem Heatha: Roelly Winklaar, Johnnie Jackson, Nathan De Asha, Lukáš Osladil, Lionel Beyeke, Shawn Rhoden, Josh Lenartowicz, Cedric McMillan, Jeff Beckham, Mamdouh Elssbiay, Gerald Williams, Victor Martinez, Brandon Curry, William Bonac, Michael Lockett, Dexter Jackson, Maxx Charles.

Podľa papierových predpokladov budú obaja minuloroční šampióni najväčšími favoritmi aj v tomto roku. Potvrdia papierové predpoklady a opäť prepíšu históriu alebo sa nájde niekto, kto ich z ich trónu zosadí? Odpoveď sa dozvieme už cez víkend.


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Môže sa hodiť: 
Sprievodca výberom tréningového plánu »

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist