Reklama:
Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 

Naberte svaly s DTP I. - Výživa k rastu svalovej hmoty

17. 10. 2017
ikonka
Ak chcete vybudovať počas tejto jesene a zimy robustnejšie telo, mohli by ste skúsiť tréningový princíp DTP. Jeho autorom je Kris Gethin, ktorý k nemu zostavil aj manuál týkajúci sa vhodnej výživy. A práve na ten sa pozrieme skôr, ako sa zameriame na samotný tréning.

Určite chcete výsledky tohto tréningového plánu maximalizovať, a preto musíte veľa jesť. Jedlo je palivo nie len pre vaše tréningy, ale aj pre procesy vedúce k regenerácii a budovaniu nových svalových vlákien. Je dôležité najmä pri tréningových programoch takých náročných, akým je aj DTP.

Gethin zdôrazňuje, aby ste prijímali dostatok kalórií a nevyhovárali na okolnosti, ako je časté cestovanie či náročné zamestnanie. Ak chcete výsledky, nemôžete sa vyhovárať a musíte poctivo trénovať i jesť.

Aby ste maximalizovali svalový rast a zároveň zminimalizovali prírastok tukovej hmoty, mali by ste počas trvania programu prijímať zhruba 44 kalórií na jeden kilogram vašej telesnej váhy. Jesť by ste mali šesťkrát denne, do čoho sa však nezapočítava potréningový nápoj.

Článok pokračuje pod reklamou

Každé jedlo musí pozostávať z kvalitných bielkovín, sacharidov i zdravých tukov. Jedlá si treba vyskladať tak, aby ste získali potrebné množstvo kalórii v správnom pomere živín. Ten by mal byť nasledovný: 35 % kalórií tvoria bielkoviny, 50 % sacharidy a 15 % tuky.

Gethin nie je veľkým zástancom podvádzania v diéte. Medzi jeho obľúbené zdroje bielkovín patria srvátkový proteín, sviečková, kuracie prsia, morčacie prsia, ryby, vaječné bielky, cottage cheese a tofu. Sacharidy získava najmä zo zemiakov, cestovín, ryže, ovsených vločiek, cereálií či celozrnného pečiva. Niekedy využije aj doplnky výživy. Tuky získava z mandľového masla, mandlí, arašidového masla, arašidov, avokáda, slnečnicových semien, ľanových semien, vaječných žĺtkov, olivového oleja a MCT oleja.

Na raňajky preferuje vajcia s ovocím, jogurtom, orechmi a ovsenými vločkami. Ďalšie jedlá typicky tvorí nejaký druh mäsa s ryžou, cestovinami alebo zemiakmi. Tiež ako dezert prijíma kus ovocia a pre tuky hrsť orechov. Na večeru uprednostňuje cottage cheese, ktorý obsahuje kazeín. Namiesto chipsov pri televízii si radšej zahryzne do ryžových chlebíkov.

Tak ako na stravu, dôležité je klásť dôraz aj na pitný režim. Vypiť by ste mali až takmer 5,5 litra vody každý deň. Vaše telo musí byť adekvátne hydratované, aby netrpela vaša výkonnosť, kĺby, väzivá a aby boli živiny efektívne prepravované tam, kde patria.

Už sme spomínali, že súčasťou denného jedálnička je aj potréningový nápoj. Ten si Gathin robí z viacerých doplnkov výživy – dve odmerky srvátkového proteínu, jedna dávka kreatínu HCL, 5 gramov glutamínu a dve odmerky Hydra-Charge. Rád k tomu skonzumuje aj jeden banán.

Tréning prinesieme už čoskoro...

Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2021 SlovakFitness.sk TOPlist