Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Suplementy 24. 10. 2018

Vytunujte si suplementy II. – vitamíny a minerály

ikonka
Doplnky výživy sú cestou, akou si zefektívniť snahu za dosahovaním svojich fitness cieľov. Aj suplementy však môžete ešte vylepšiť. V druhej časti krátkeho seriálu sa pozrieme na to, ako si môžete „vytunovať“ vitamíny a minerály.

Vitamín D

Tento v tuku rozpustný vitamín je známy pre podporovanie zdravia viacerými spôsobmi. Bráni cukrovke a pomáha aj cvičencom, u ktorých zlepšuje svalovú koncentráciu. Jeho účinnosť sa dá zvýšiť tým, že vsadíte na vitamín D3.

Táto verzia pomáha zvyšovať silu, podporuje hladinu testosterónu a zlepšuje imunitu, vďaka čomu sa telo dokáže zotavovať zo záťaže efektívnejšie. Jeho absorpciu zlepšíte, keď ho budete prijímať s tukmi. Teba si však dávať pozor, aby ste prijímali typ D3 a nie D2, ktorý je menej efektívnejší. Potrebujete ho asi 4000 UI denne. Mali by ste si však dať urobiť vyšetrenie, akú hladinu máte teraz. To vám pomôže určiť dávky presnejšie.

Multivitamíny a multi-minerály

Užívanie multivitamínov a multi-minerálov vám poskytuje široké spektrum živín, ktorými sa uistite, že nebudete mať nedostatok žiadnej látky potrebnej pre optimálne fungovanie tela. Podporujú imunitný systém, pomáhajú efektívnejšie regenerovať z tréningov a podporujú aj svalový rast.

Mnoho športovcov však má nedostatok niektorých minerálov, napríklad zinku či horčíka, aj napriek tomu, že tieto doplnky výživy užívajú. Je to preto, lebo sú viac využívané pri tréningoch. Preto sa odporúča doplniť ich príjem aj o ZMA. Tento doplnok výživy pomáha dopĺňať zinok a horčík, teda práve tie minerály, ktoré sa vyčerpávajú najviac pri intenzívnych výkonoch. Taktiež podporuje lepší spánok.

Kým multivitamíny a multi-minerály by ste mali užívať ráno alebo dopoludnia s jedlom, ZMA prijmite na prázdny žalúdok pred spaním. Ak chcete večer ešte niečo jesť, prijmite ZMA 30 minút pred jedením, aby sa zinok a horčík stihli absorbovať.


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist