Výživa

Recept: Tuniak v sezame

12. augusta 2017
Recept: Tuniak v sezame
Máte chuť na rybku? Tuniak v sezame je výborná voľba. Jedná porcia vás zasýti a obsahuje až 45 gramov bielkovín. Okrem toho v nej nájdete 14 gramov prevažne zdravých tukov, 9 gramov sacharidov a 7 gramov vlákniny. Je to vhodné jedlo na obed, ktoré obsahuje 314 kalórií.

Info o recepte

Ingrediencie:

| 2x 150 g tuniaka (mrazený alebo čerstvý)
| 3 polievkové lyžice olivového oleja
| 1 polievková lyžica medu
| 2 polievkové lyžice sójovej omáčky
| čerstvé čierne korenie
| 1 čajová lyžička suchého zázvoru
| 1/2 čajovej lyžičky koriandru
| sezamové semiačka
| 400 g brokolice

Postup prípravy receptu:

1. Zmiešajte spolu olivový olej, med, sójovú omáčku, čierne korenie, koriander a zázvor.

2. V tejto zmesi tuniaka marinujte 30 minút v chladničke. Potom tuniaka otočte na druhú stranu a marinujte ďalších 30 minút.

3. Medzitým si uvarte alebo uduste brokolicu.

4. Vyberte tuniaka z chladničky, dajte ho na tanier a zo všetkých strán ho pokryte sezamovými semiačkami.

5. Tuniaka vyprážajte alebo grilujte niekoľko minút na každej strane.

6. Tuniaka podávajte na tanieri s brokolicou.

Letný režim, pôvodne z : 6.6.2013