Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
 
 
 
 
Reklama:
Kulturistika 14. 11. 2018

Tréning legendy XXIII. – Jay Cutler a tréning tricepsov

ikonka
V našom seriáli sme sa už s Jayom Cutlerom párkrát stretli. Je to jedna z najväčších legiend profesionálnej kulturistiky, a tak určite nebude vadiť, ak sa mu budeme venovať opäť. Ako počas svojej kariéry trénoval tricepsy?

O štvornásobnom držiteľovi titulu Mr. Olympia bolo známe, že svoj tréning často obmieňal. Teraz vám teda prinesieme len jeden z mnohých, ktoré vyskúšal. Tak ako to bývalo aj u ostatných svalových partií, vsádzal na osvedčené cviky.

Tento konkrétny tréning obsahoval šesť cvikov, a tak je jasné, že Cutler nenechával nič na náhodu a chcel tricepsy zaťažiť zo všetkých možných uhlov. Každý cvik vykonával v troch sériách po osem až desať opakovaní. Volil teda skôr ťažšie váhy.

Rodák z amerického štátu Massachusetts začal tréning na hornej kladne, na ktorej robil stláčania s lanovým adaptérom. Následne urobil stláčania aj so zakrivenou tyčou a potom prešiel k stanovišťu s jednoručnými činkami. Prvú polovicu tréningu zakončil extenziami oboma rukami za hlavou.

Do druhej polovice vhupol veľkým štýlom kľukmi na bradlách. On však uprednostňoval cvičiť ich na stroji, no postačia aj tradičné bradlá. Následne sa vrátil ku kladke, kde urobil tricepsové sťahovania jednou rukou. Na záver ešte robil s jednoručnou činkou extenzie jednou rukou za hlavou. Potom si vydýchol a mohol sa ísť osprchovať a najesť. Tréning skončil.

Tréning tricepsov Jaya Cutlera
Cvik Série Opakovania
Stláčanie kladky s lanovým adaptérom 3 8-10
Stláčanie kladky so zakrivenou tyčou 3 8-10
Obojručné extenzie s jednoručkou za hlavou 3 8-10
Kľuky na bradlách (na stroji) 3 8-10
Tricepsové šťahovanie hornej kladky jednou rukou 3 8-10
Jednoručné extenzie s jednoručkou za hlavou 3 8-10Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Môže sa hodiť: 
Sprievodca výberom tréningového plánu »

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist