Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:

Arnold Schwarzenegger radí, ktorej chyby v tréningu sa musíte vyvarovať

04. 05. 2020
Keď v súvislosti s tréningom hovorí niečo Arnold Schwarzenegger, mali by sme ho pozorne počúvať. Prvá super hviezda kulturistiky a autor Encyklopédie modernej kulturistiky radil aj čitateľom magazínu Men’s Health.

Niekdajší Mr. Universe a sedemnásobný víťaz Mr. Olympia, ktorý sa cvičeniu venuje aj po sedemdesiatke, musel otvorene hovoriť o tom, čo ho najviac irituje na ľuďoch, ktorých stretáva v posilňovni.

Schwarzenegger sa označuje za fanatika, pokiaľ ide o správnu techniku cvičenia a najviac zo všetkého neznáša, ak ide niekto do posilňovne cvičiť a je natoľko lenivý, že si nedá pozor na techniku cvičenia. Zlozvykom cvičencov by chcel predísť, a tak ich pred nimi varoval. Čo presne teda neznáša?

„Keď robia polovičné opakovania alebo keď robia zhyby a idú hore len do polovice. Alebo, ak robia sťahovanie kladky alebo bicepsové zdvihy a sedia tam a robia ich len do polovice pohybu. Musíte sa koncentrovať, keď všetko robíte,“ povedal Schwarzenegger.

Článok pokračuje pod reklamou


„Musíte cítiť svoj biceps, musíte s ním ísť do kontrakcie a musíte to robiť správnym spôsobom, pretože až vtedy je to opakovanie efektívne, inak nemá na vás žiaden vplyv a strácate len svoj čas. Ide ma z toho poraziť, keď to vidím v posilňovni.“

„Vnímam to už 50 rokov, pretože som fanatický, pokiaľ ide o robenie pohybu správnym spôsobom. Nepodvádzajte sami seba, jednoducho robte tie cviky správne. Aj keď máte trénera a on sa na vás nepozerá, mali by ste to stále robiť správne.“

Niekedy je jeho nutkanie také silné, že ikonický Arnold ľudí zastaví a ukáže im, čo robia zle. Predstavte si, že ste v posilňovni a príde k vám taká ikona. Keďže je to u nás vysoko nepravdepodobné, tak sa ani z tohto hľadiska flákať svoju formu neoplatí.

Snažte sa preto snažiť o to, aby ste z každého opakovania vyťažili maximum a nestrácali svoj čas. Nejde vždy len o váhu na činkách, ide aj o to, aby ste cviky cvičili korektne – nie len tým zvyšujete efektivitu cvičenia, ale znižujete tým aj riziko zranenia.
Letný režim končí 31. augusta. Potom prídu na rad opäť úplne nové, premiérové články.
Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2021 SlovakFitness.sk TOPlist