InstagramFacebookYoutube
Kulturistika

Prvé súťaže poznajú víťazov. Bude šampiónom Mr. Olympia nakoniec „Big Ramy“?

19. decembra 2020
Prvé súťaže poznajú víťazov. Bude šampiónom Mr. Olympia nakoniec „Big Ramy“?
Neskôr, ale predsa. Floridské Orlando v piatok zažilo prvý súťažný deň na profesionálnom podujatí Olympia Weekend 2020. Spoznali sme prvých šampiónov i lepší pohľad na situáciu v kráľovskej „kubatúre“ kulturistiky.

212 Olympia

Trinásty ročník nižšej váhovej kategórie do 212 libier priniesol druhýkrát po sebe nového šampióna. Kamal Elgardni neobhájil vlaňajší titul a tentoraz ho dokázal poraziť Shaun Clarida. Elgardni pôsobil mohutnejšie, ako vlani, ale jeho pripravenosť nebola tak kvalitná ako pred rokom, čo sa ukázalo najmä v oblasti brucha a pásu. Vzrastovo nižší Clarida bol jeho jediným reálnym konkurentom. Oproti vlaňajšku tiež významne narástol do objemov a nakoniec v jeho prospech hovoril lepší rozvoj predných stehenných svalov. Vďaka nižšej postave zároveň pôsobil mohutnejšie. Boj to však bol tesný.

Kvalifikáciu na budúcoročnú súťaž si zaistili aj ďalší traja borci v prvej päťke, ktorú dotvorili George Peterson, Derek Lunsford a Ahmad Ashkanani. Dokopy sa súťaže zúčastnilo 17 kulturistov. Z kvalifikovaných pretekárov neprišli Alfred Chiriac a Keone Pearson.

Článok pokračuje pod reklamou
Výsledky 212 Olympia 2020:
1. Shaun Clarida, 2. Kamal Elgargni, 3. George Peterson, 4. Derek Lunsford, 5. Ahmad Ashkanani, 6. Oleh Kryvyi, 7. Angel Calderón Frias, 8. Derik Oslan, 9. Dectric Lewis, 10. Guy Cisternino, 11. Jason Lowe, 12. David Henry, 13. John Jewett, 14. Hidetada Yamagishi, 15. Errol Moore, 16. Kim Jun Ho, 16. Seonghwan Kim

Fotogalérie z Olympia Weekendu (externý odkaz) »

Mr. Olympia

Semifinále kráľovskej kategórie prinieslo zaujímavý zvrat. Mnohí sa pred súťažou zameriavali na súboj navrátilca Phila Heatha s obhajcom Brandonom Currym, no tento rok by mohlo platiť: „Kde sa dvaja bojí, tretí víťazí.“ Naozaj výbornú formu prezentoval v semifinále Mamdouh Elssbiay, ktorý by sa mohol konečne dočkať vytúženého úspechu.

Currymu oproti minulému roku zaostávali nohy, Heath prišiel v lepšej forme, akou sa prezentoval v roku 2018, keď ho o titul obral Shawn Rhoden, ale mal rezervy v strede tela. „Big Ramy“ naopak oslnil snáď životnou formou, ktorú ak potvrdí aj v sobotu, tak sa môžeme tešiť na nového šampióna. Bola lepšia ako v roku 2017, keď obsadil druhé miesto. Zo zvyšku poľa reálne už zrejme nikto nezasiahne do boja o titul. Solídne formy ukázali Hadi Chopan, William Bonac či Akim Williams. Každý má však ešte 24 hodín, aby doladil svoju formu. Pred sobotu je to však tento rok vskutku zaujímavé.Výsledky ostatných kategórií

Legendárna Oxana Grišinová sa vrátila do bojov v kategórii Fitness a hoci porazila vlaňajšku víťazku Whitney Jonesovú, obsadila nakoniec druhé miesto. Šampiónkou sa stala Missy Truscottová, ktorá si vynahradila sklamanie z druhého miesta z minulého ročníka.

V kategórii Physique žien tiež nedošlo k úspešnej obhajobe, keď Shanique Grantová obsadila druhé miesto za Sarah Villegasovou, ktorá vlani skončila druhá. Kategória Figure už úspešnú obhajobu zažila. Ovládla ju opäť Cidney Gillonová, ktorá sa tešila zo štvrtého titulu po sebe. Latorya Wattsová skončila až piata, milo prekvapila Natalia Solterová.

V Orlande sme po niekoľkoročnej odmlke videli súťažiť aj kulturistky. Pozície favoritiek potvrdili Margie Martinová, Helle Trevinová a Andrea Shawová. Z nich tou najlepšou nakoniec bol posledná menovaná. Češka Margina Zámolová obsadila pekné 10. miesto.

Výsledky Fitness (TOP5):
1. Missy Truscott, 2. Oksana Grishina, 3. Whitney Jones, 4. Ariel Khadr, 5. Jaclyn Baker

Výsledky Figure (TOP5):
1. Cydney Gillon, 2. Natalia Soltero, 3. Nadia Wyatt, 4. Nicole Zenobia Graham, 5. Latorya Watts

Výsledky Physique žien (TOP5):
1. Sarah Villegas, 2. Shanique Grant, 3. Natalia Abraham Coelho, 4. Barbara Menage, 5. Ivie Rhein

Výsledky Ms. Olympia (TOP10):
1. Andrea Shaw, 2. Margie Martin, 3. Helle Trevino, 4. MayLa Ash, 5. Irene Anderson, 6. Monique Jones, 7. Asha Hadley, 8. Nicki Chartrand, 9. Reshanna Boswell, 10. Margita Zámolová


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2022 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist