InstagramFacebookYoutube
Motivácia

Cvičenie doma? Tieto tipy vám pomôžu k produktívnemu tréningu

17. októbra 2021
Cvičenie doma? Tieto tipy vám pomôžu k produktívnemu tréningu
Chcete cvičiť v pohodlí domova? Skvelé. Tréning doma môže byť rovnako efektívny ako tréning v komerčnej posilňovni. Má však aj svoje unikátne nástrahy. Najmä, ak svoj domov zdieľate s inými osobami. Ako si poradiť s tým?

Aj v povinnosťami nabitom živote sa nájde polhodina, ktorú môžete vyhradiť cvičeniu, najmä, ak nemusíte dochádzať do posilňovne a riešiť, čo si oblečiete. Doma máte šancu udržovať svoje tréningové záväzky bez toho, aby ste sa vyhovárali. Čo však s tými výzvami? Ako si zaistiť vysokú efektivitu domáceho cvičenia?

1. Odstráňte všetky rozptýlenia

Posilňovne sú výborné, pretože sú určené na posilňovanie. Áno, aj tam vás môže vyrušiť niekto známy, ale väčšinou si pustíte hudbu a ste vo svojom tréningovom nasadení. Doma vás môžu vyrušovať partner či deti, rodičia či súrodenci. Potom je tam televízia, telefón, počítač, tablet, možno aj domáce zviera. Alebo k vám ide kuriér. Preto musíte tréningy plánovať tak, aby ste týchto rozptýlení mali čo možno najmenej. A nemiešajte viac činnosti dokopy. Ak máte cvičiť, tak cvičte a neperte popritom ešte oblečenie.

Článok pokračuje pod reklamou


2. Vytvorte si tréningovú zónu

Najlepšie pre produktívny tréning bude, ak si v domácnosti vytvoríte oblasť alebo oblasti, ktoré budú vždy vyhradené na tréning. Vyberajte také, ktoré splnia prvý bod a ktoré vás automaticky nastavia na mód cvičenia. Musíte mať na cvičenie dostatok priestoru a po ruke potrebné náčinie. Ideálne je vyhradiť si na cvičenie jednu izbu, ale nie je veľa ľudí, ktorí si to môžu dovoliť. Vtedy postačí aj nejaký roh izby, ktorý si môžete dozdobiť napríklad plagátmi, aby ste sa udržali motivovaní. Po ruke majte jednoručky, podložku, gumové pásy a iné náčinie, ktoré pri cvičení doma využívate.

3. Odložte ten telefón...

Písali sme už o to, že by ste mali odstrániť všetky rozptýlenia a paradoxne to potenciálne najväčšie si pri sebe ponecháva veľa ľudí, ktorí sa inak zbavia všetkých ostatných rozptýlení. Je ním mobilný telefón, ktorý vie byť užitočným pomocníkom pri cvičení, ale lúsknutím prsta sa z neho môže stať váš nepriateľ. Na prehrávanie hudby si nájdite iné zariadenie, na stopovanie času bežné stopky alebo hodiny. Mobil si dajte do tichého módu a dajte z očí čo najďalej. Už len ten pocit, že vidíte, že vám niekto volá, vás vie natoľko rozptýliť, že zvyšok tréningu nebude taký kvalitný.


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2022 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist