Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Motivácia 21. 07. 2019

Akceptujte svoje telo a vytvorte si pozitívny sebaobraz

ikonka
Súčasná spoločnosť vyvíja tlak nie len na mládež. To, čo nám televízia servíruje na obrazovky, to, čo sa dočítame v bulvárnych plátkoch, má vplyv na to, čo si ľudia myslia, že je správne. A v tom možno hľadať zárodky nespokojnosti so svojou postavou.

V súčasnosti sa chudé ženy a vypracovaní muži vnímajú ako zrkadlo toho, ako by mala vyzerať ideálna osoba. Mnoho ľudí sa ich tak snaží dosiahnuť vplyvom aj neuvedomelého spoločenského tlaku a začnú sa stravovať a cvičiť často s nerealistickými cieľmi a očakávaniami.

Ak neustále budete mieriť za postavou slávnej herečky či speváčky, prípadne vypracovaného fitness modela alebo akčného herca z Hollywoodu, nikdy sa neoslobodíte od vlastných neistôt a nezvýšite svoje prirodzené sebavedomie. Musíte si uvedomiť, že nie každý je tu na to, aby bol modelkou či modelom.

Naše telo odzrkadľuje nie len to, čo jete a aké mate cvičebné návyky, ale aj vašu genetiku. Tá rozhoduje o tom, ako bude vaša váha rozmiestnená po tele a či budete svaly naberať ľahšie alebo ťažšie, prípadne či bude ľahšie alebo ťažšie spaľovať tuky.

Postavy sú rozdelené do troch základných typov vytvorených práve z genetických predispozícií. Poznáme ektomorfa (vysoký s úzkymi ramenami a bedrami), mezomorfa (svalnatejší so širokými ramenami) a endomorfa (viac zaguľatená robustná postava so širšími bedrami).

Bez ohľadu na to, akého typu ste, musíte pochopiť a oceňovať vaše telo. Keď si to uvedomíte, budete s ním schopní pracovať a nie proti nemu. Nemôžete sa jednoducho stať niečím, na čo nemáte predpoklady. Každý však môže zlepšiť svoj vzhľad, kondíciu a zdravie vzhľadom na svoj typ postavy.

Ak máte aj genetické predpoklady na to, aby ste mali nadváhu, správnym výberom životného štýlu sa tomu môžete vyhnúť. Gény hrajú svoju roľu, ale určite neovplyvňujú to, čo konzumujete alebo to, ako často cvičíte. Väčšie šance, že budete mať obezitu sú vtedy, keď žijete nezdravo. A to už máte plne pod kontrolou.

Nie každý môže byť vyšportovaný a vyrysovaný, no každý môže zlepšiť svoj stav osvojením si zdravej výživy a pravidelného pohybu. Svoju koncentráciu by ste teda mali mieriť na stravu a cvičenie, nie na porovnávanie sa so vzormi, ktoré vám predkladá spoločnosť.

Keď akceptujete seba samého, budete rešpektovať svoje vlastné telo a budete sa venovať strave a cvičeniu, budete sa cítiť lepšie, začnete sa viac o seba starať a zvýši sa vám aj sebadôvera. Bez ohľadu na to, aké sú štandardy spoločnosti, dosiahnete takú úroveň spokojnosti, že ňou pozitívne ovplyvníte každý aspekt vášho každodenného života.

Článok bol pôvodne vydaný: 28.08.2013.

Letný režim so „zabudnutými“ článkami končí 31. augusta. Potom prídu opäť na rad úplne nové články.


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist