InstagramFacebookYoutube
Kulturistika

A je to tu: Ďalší boj o titul Mr. Olympia aj so slovenskou účasťou

14. decembra 2022

Už koncom tohto týždňa na nás čaká vrchol kulturistickej sezóny – prestížny Olympia Weekend, ktorý sa po odmlke vracia tam, kde mu to najviac pristalo – do Las Vegas.

Od 16. do 18. decembra sa bude v Planet Hollywood súťažiť v 11 profesionálnych kategóriách. Boj o titul Mr. Olympia uvidíme už po 58-krát, no okrem kulturistov v otvorenej kategórii či v kategórii do 212 libier si zasúťažia aj účastníci v kategóriách Ms. Olympia, fitness, figure, physique žien, physique mužov, classic physique, wellness, bikini a wheelchair (vozíčkari).

V piatok sa v rámci najprestížnejšej kategórie Mr. Olympia uskutoční semifinále, o deň neskôr finále. V sobotu vyvrcholia aj kategórie physique mužov, classic physique a bikini. To už budú oslavovať piatkoví víťazí ostatných kategórií, vrátane 212 Olympia.

Článok pokračuje pod reklamou


Vo váhovej kategórii do 212 libier obhajuje titul Derek Lunsford, ktorý vlani zdolal obhajcu Shaina Claridu i Kamaliho Elgardniho. Okrem nich sa na tohtoročné podujatia kvalifikovali: Mohamed El Azim (EGY), Ahmad Ashkanani (KUW), Angel Calderon Frias (ESP), Felipe Moraes (BRA), Oleh Kryvyi (UKR), Douglas Connor (USA), David Henry (USA), Anwar Al Balushi (OMA), Yunlong Ping (CHN), Bryan Balzano (USA), Robert Taylor (GBR), Lucas Silva Coelho (BRA), Noel Adame (USA), Hossein Kalateh (CAN), Oswaldo Gonzalez (USA), Ahmed Fawzi (IRQ), Jafar Ghaffarnezhad Azizi (IRI), Ayat Baghri (IRI), Dean White (GBR), Dectric Lewis (USA), Keone Pearson (USA), Kerrith Baijjo (USA), Naser Mohamed (KUW), Romain Ramassamy (CAN), Mazin Al Rahbi (OMA), Peter Molnar (HUN), Hamed Juma (BRN), Eduardo Correa (BRA), Radoslav Angelov (BUL), Sung Yeop Jang (KOR).

V kráľovskej kategórii sa o zavŕšenie majstrovského hetriku pokúsi Big Ramy, ktorého by znova chcel vyzvať v boji o Sandowovu sošku šampión z roku 2019 Brandon Curry či taký Hadi Choopan, ktorý dvakrát po sebe oslovil najviac fanúšikov ako „šampión ľudu“.

Okrem týchto troch borcov je medzi kvalifikovanými účastníkmi aj slovenský reprezentant Michal Križánek, ktorý bude prvým Slovákom medzi kulturistami na Olympii od Tomáša Tabačiara, ktorý v roku 2019 súťažil v kategórii do 212 libier.

Kvalifikovaní sú ďalej aj: Nick Walker (USA), Nathan De Asha (GBR), Hunter Labrada (USA), Shaun Clarida (USA), Regan Grimes (CAN), Samson Dauda (GBR), Rafael Brandao (BRA), Angel Calderon Frias (ESP), Joel Thomas (USA), William Bonac (NED), Blessing Awodibu (IRL), Charles Griffen (USA), Mohamed Shabaan (EGY), Hassan Mostafa (EGY), Mohammad Alnsoor (JOR), Vitor Boff (BRA), Andrea Presti (ITA), Iain Valliere (CAN), Antoine Vaillant (CAN), Akim Williams (USA), Chinedu Andrew Obiekea (USA), Vladyslav Sukhoruchko (UKR), Derek Lunsford (USA), Patrick Johnson (DEN), Tonio Burton (USA), James Hollingshead (GBR), Leandro Peres (BRA), Theo Leguerrier (FRA), Behrooz Tabani Abarghani (IRI).

Okrem titulov súťažiaci zabojujú aj o finančné odmeny, v celkovej výške až 1,6 milióna amerických dolárov. Väčšina, 750 000 dolárov, pôjde do kráľovskej kulturistickej kategórie.

Aj tento rok bude internetový prenos platený. Naše spravodajstvo však bude bezplatné. V nasledujúcich dňoch vám prinesieme ďalšie dôležité informácie pred začiatkom Olympia Weekendu a cez víkend nezabudneme na čerstvé sumáre zo súťaží. Sledujte SlovakFitness.sk na Facebooku a o nič neprídete. Nájdete nás aj na Instagrame.


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2024 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist