InstagramFacebookYoutube
Výživa

5 prekvapujúcich jedál, ktoré pred tréningom nejedzte

30. 5. 2023
5 prekvapujúcich jedál, ktoré pred tréningom nejedzte
Je dôležité dodať si energiu pred tréningom, aby bolo cvičenie efektívne. Niektoré predtréningové pokrmy môžu vašu výkonnosť ohroziť a patrí medzi ne aj päť jedál, o ktorých by ste to možno ani nepovedali.

Pred tréningom je dôležité dodať si šťavu správnymi jedlami – hodinu pred cvičením by ste si mali dopriať niečo ľahké s kvalitnými sacharidmi a menším množstvom bielkovín. Vyhnite sa významnému množstvu cukru a tuku. Aby ste neriskovali únavu, nadúvanie či bolesti brucha, vyhnite sa pred cvičením aj týmto jedlám:

Vajcia

Napriek vysokému obsahu bielkovín nie sú najlepšou voľbou pred tréningom, pretože nemajú dostatok sacharidov pre vybalansovanú dávku energie. Tiež sa trávia pomalšie, takže môžu spôsobiť počas cvičenie nekomfortný stav v bruchu, ktorý môžu viesť pri najhoršom až ku kŕčom alebo hnačke.

Článok pokračuje pod reklamou


Proteínové tyčinky

Môže sa zdať, že sú skvelým snackom pred tréningom, ale opak je pravdou – môžete sa po nich cítiť unavene. Obsahujú veľa cukru, čo môže o pár momentov neskôr spôsobiť rýchly pokles energie, a mnohé nie až tak veľa bielkovín, ako by sa mohlo zdať. Vo všeobecnosti by ste si mali kupovať tie, ktoré ho majú naozaj veľa.

Smoothies

Ide o jednu z najpopulárnejších foriem príjmu bielkovín a cenných živín z ovocia a zeleniny u ľudí, ktorí sa snažia jesť zdravo. Podobne ako proteínové tyčinky, aj smoothies môžu spôsobiť rapídny pokles energie pre vyšší obsah jednoduchých sacharidov.

Avokádo

Je superjedlom a oprávnene, no nehodí sa na obdobie pred tréningom. Dokonca by ste ho nemali jesť tri a menej hodín pred začiatkom cvičenia, pretože obsahuje veľa tukov, ktoré sa trávia veľmi pomaly a vaše telo vynakladá energiu práve na trávenie. Môže to spôsobiť únavu i bolesť brucha. Z jedál bohatých na tuky je v poriadku dať si pred tréningom pár mandlí či arašidové maslo na celozrnný toast.

Zelenina

Verte či nie, zelenina dokáže narobiť šarapatu vo vašom žalúdku, keď ju konzumujete pred väčšou fyzickou záťažou. Hoci vaše telo potrebuje vlákninu, snažte sa jej vyhýbať pred tréningom. Držte sa druhov zeleniny, ktorá je na trávenie ľahšia, ako sú zemiaky či špargľa.

zdroj: 9honey


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2023 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist