InstagramFacebookYoutube
Tréning

Tréning: Posilnite si ramená zo všetkých strán len za 10 minút

14. 9. 2023
Tréning: Posilnite si ramená zo všetkých strán len za 10 minút
Väčšina mužov by rada vystavila vršok svojho tela na obdiv, či už na pláži alebo pri bazéne. Vypracované prsné svaly a mohutné paže sú toho súčasťou, no cveng hornej časti tela dodávajú až rozvinuté ramená.

Ak ich chcete mať kvalitne vypracované z každej strany, budete musieť vybrať tie správne cviky a poskladať ich do vhodnej tréningovej rutiny. Dobrou správou je, že na efektívne precvičenie ramien nepotrebujete veľa času. Napríklad, tento tréning je efektívny a zaberie len 10 minút.

Tréning je založený na filozofii, u ktorej tlakový cvik prichádza na rad ako posledný. Ramená najskôr efektívne izolujeme rôznymi druhmi upažovaní, ktoré pripravia a predvyčerpajú svaly pre tlaky. Tie z nich dostanú to posledné, pričom sa obmedzí vplyv asistenčných svalov.

Článok pokračuje pod reklamou


Tréning tvrdá presne 10 minút, pretože si na začiatku nastavíte časovač a princípom cvičenia bude, aby ste urobili čo najviac sérií. Prestávky preto nie sú stanovené. Dávate si ich podľa potreby. Cviky cvičíte jeden po druhom a potom idete znova od prvého.

Na úvod absolvujete 15 opakovaní upažovaní v predklone, ktorými stimulujete prehliadanú zadnú časť ramien. Ak cítite napätie v krku a trapézoch, dvíhajte činky trošku nižšie. Následne urobíte 15 opakovaní upažovaní v stoji. Pri pohybe dole sa snažte pohyb spomaliť.

Tretím cvikom je tzv. Y-raise, ktorý vykonáte v 10 opakovaniach. V počiatočnej polohe máte činky po bokoch a následne ich dvíhate hore tak, že pohyb zastavíte, keď vytvoríte písmeno Y. Opäť pohyb dole kontrolujte. No a nakoniec vykonajte Scottove tlaky v 10 opakovaniach.

10-minútový tréning ramien
Cvik Série Opakovania
Upažovanie s jednoručkami v predklone - 15
Upažovanie s jednoručkami v stoji - 15
Y-raise s jednoručkami - 10
Scottove tlaky s jednoručkami (Scott Press) - 10
Nastavte si časovač na 10 minút a urobte čo najviac sérií daných cvikov.Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2024 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist