InstagramFacebookYoutube
Tréning

Behanie v zime škodí vašej pokožke. Ako si ju ochrániť?

27. novembra 2023
Behanie v zime škodí vašej pokožke. Ako si ju ochrániť?
Niekto behá vonku len v lete, niekto aj v zime. Behanie alebo akékoľvek iné cvičenie v chladnom počasí však so sebou prináša potenciálne problémy s pokožkou. Ako sa im vyhnúť?

Vašej pokožke nevyhovuje chladný a suchý vzduch, ktorý je pre zimu typický. Zhoršiť to môže vietor i vaše potenie. Ak teda chcete mať pokožku v čo najlepšej forme, dodržiavajte pri tréningu tieto tipy:

1. Nezabudnite na krém na opaľovanie – mnoho ľudí si neuvedomuje, že slnko môže spôsobiť škodu aj v zime. A to najmä vtedy, ak sa môže odrážať aj od snehu. Preto nezabudnite na krém na opaľovanie.

Článok pokračuje pod reklamou


2. Nezabudnite na svoje ruky – aby ste zabránili vysúšaniu rúk a následným problémom, dajte si na ne rukavice. Po tréningovej jednotke si ich nakrémujte.

3. Pravidelne pite – aj keď v zime možno necítite takú potrebu pitia ako v lete, nepodceňujte pitný režim. Tréningy môžu viesť k dehydratácii a jej riziko je pri podcenení väčšie.

4. Vymeňte si spotené veci – v zime máte na sebe viac oblečenia, ktoré v sebe akumuluje aj viac potu. To môže viesť k akné. Vyhýbajte sa hrubému oblečeniu a čo najskôr po tréningu si ho vyzlečte.

5. Nesprchujte sa teplou vodou – po tréningu v chladnom počasí vás bude lákať horúca sprcha, ale zvoľte skôr vlažnú. Príliš teplá voda by mohla viesť k podráždeniu a vysušovaniu pokožky.

6. Po sprche sa natrite – hlavne na vašu tvár, ale aj už spomínané ruky, si po sprche po dotrénovaní natrite hydratačný krém. Ak to nebudete robiť, časom vás môže potrápiť suchá pokožka.


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2024 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist