InstagramFacebookYoutube
Tréning

Tréning celého tela s využitím jednej trojsérie a jednej gigantickej série

21. marca 2024
Tréning celého tela s využitím jednej trojsérie a jednej gigantickej série
Chcete v jednej tréningovej jednotke precvičiť celé telo, ale nemáte veľa času? Potom skúste nasledujúci tréning, ktorý pozostáva z dvoch zložených sérií.

Super série, trojsérie a gigantické série sú skvelý nástroj na to, aby ste posilňovali časovo efektívne. Vhodným pospájaním cvikov však môžete podporiť aj svoju kondíciu, vytrvalosť či spaľovanie tukov.

Predkladaný tréning vám pomôže vybudovať postavu, ktorá bude svalnatá a vyrysovaná. Pozostáva z dobre známych cvikov, ktoré sa precvičia v jednej trojsérii a v jednej gigantickej sérii.

Článok pokračuje pod reklamou


Trojsériu začneme drepmi, ktoré budú jediným cvikom na nohy, a preto ich odcvičte skutočne na maximum. Okamžite po ich docvičení absolvujte tlaky na lavici s jednoručkami a následne opäť bez prestávky precvičte príťahy spodnej kladky. Až po treťom cviku si dajte na 60-120 sekúnd prestávku a trojsériu zopakujte ešte dvakrát. Takto budete mať precvičené nohy aj veľké svaly hornej časti tela – prsné a chrbtové.

Druhá časť tréningu tvorí gigantická séria, v ktorej absolvujete štyri cviky bez prestávky po sebe a až potom si dáte pauzu opäť v dĺžke jednej až dvoch minút. Tlakmi s jednoručkami nad hlavu precvičíte ramená, následne prejdete k hornej kladke a príťahmi k hrudníku budete pracovať na šírke chrbta. Na záver sú dva cviky zamerané na paže – kľuky na bradlách s dôrazom na tricepsy a bicepsové zdvihy s jednoručkami.

Tento tréning môžete absolvovať trikrát do týždňa, nie dva dni po sebe. Nie je vhodný pre začiatočníkov.

Tréning celého tela
Cvik Série Opakovania
Trojséria:
Drepy
Tlaky na lavičke s jednoručkami
Príťahy spodnej kladky (veslovanie)
3 8-12
Gigantická séria:
Tlaky s jednoručkami nad hlavu
Sťahovanie hornej kladky k hrudníku
Kľuky na bradlách
Bicepsové zdvihy s jednoručkami
3 12-15Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2024 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist