InstagramFacebookYoutube
Kulturistika

Cutler na titul Mr. Olympia nezaútočí, milo prekvapil Wolf

28. septembra 2013
Cutler na titul Mr. Olympia nezaútočí, milo prekvapil Wolf
V piatok sa síce v niektorých kategóriách bojovalo o prvenstvo, no nikde sa nesústredila väčšia pozornosť, ako na semifinále prestížnej súťaže Mr. Olympia, v ktorej sa súťaži o najlepšieho kulturistu planéty.

Netrpezlivo sa čakalo na to, ktorý z pretekárov môže ohroziť obhajobu Phila Heatha. Stane sa tou osobou štvornásobný šampión Jay Cutler, ktorý sa vracia po ročnej pauze? Na túto otázku sa dalo zodpovedať veľmi rýchlo – bez kontroverzného rozhodnutia poroty asi ťažko.

Curler sa síce počas prípravy snažil, no na pódiu nevyzeral na niekoho, kto by reálne mohol zabojovať o Sandowovu sošku či prebojovať sa do prvej trojky. Heath bude bojovať o tretí titul v rade a pripravený prišiel dosť dobre na to, aby sa mu to mohlo podariť.

Článok pokračuje pod reklamou
Po piatku je aj zrejmé, kto sa zaradí medzi jeho najväčších konkurentov. Kai Greene síce zlepšil niektoré svoje slabiny, no čo sa týka pripravenosti, mal tam oproti vlaňajšku mierne rezervy. Opäť však prišiel vo výbornej forme Shawn Rhoden, ktorý vlani skončil tretí.

A ako dopadol Egypťan Mamdouh Elssbiay? Ten síce od New York Pro spustil vlnu nadšenia, no tento rok šokovať svet umiestnením v prvej trojke zrejme nebude. Do prvého vyvolávania sa totiž nedostal, o čo sa zapríčinili Dexter Jackson a predovšetkým Dennis Wolf.

Do prvého vyvolávania sa dostali: Dennis Wolf, Dexter Jackson, Shawn Rhoden, Jay Cutler, Kai Greene a Phil Heath. V strede pritom pózovali Greene, Heath a Wolf, čo jasne naznačilo najhorúcejších kandidátov. Potom táto trojice pódium opustila, neskôr aj Rhoden, a prišli naň Mamdouh Ellsbiay, Roelly Winklaar a Lionel Beyeke, čo naznačilo, že ani Cutler s Jackson nemajú finále isté. Heath po prvom vyvolávaní už pózovať nemusel a každému bolo jasné prečo – po sobote bude (s najväčšou pravdepodobnosťou) trojnásobným víťazom Olympie.
Nemecký pretekár v ostatných rokoch sklamal a hoci mal veľký potenciál, nikdy neprišiel ideálne pripravený. Tento rok to však napravil a na pódiu vyzeral senzačne. Okrem toho, že postup do finále mal jasný, má veľkú šancu skončiť aj na pomyslenom stupni víťazov.

Phil Heath prišiel pripravený perfektne:


Ako by sme predpovedali finále?

Na základe prvého dňa Mr. Olympie sa dá často predpovedať, ako sa bude vyvíjať finálový deň. My sa odvážime tipnúť si umiestnenie v prvej trojke, ktoré by tento rok mohlo byť rovnaké ako vlani.

Obhajca titulu Phil Heath prišiel opäť veľmi dobre pripravený a momentálne nevidíme nikoho, kto by ho o korunu kulturistického kráľa pripravil. Najväčším konkurentom mu možno nebude ani tak Kai Greene, od ktorého sa zdajú byť lepšie pripravení dvaja pretekári. Na druhé miesto by sme po piatku umiestnili Dennisa Wolfa a na tretie o chlp pred Greeneom Shawna Rhodena. Je to však len náš názor. Zajtra uvidíme, ako to bude vidieť porota a či niektorí pretekári ešte doladia posledné detaily.

O miestá v prvej trojke sa pobijú:Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2022 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist