Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Motivácia 01. 09. 2019

Škola a cvičenie. Ako to zladiť?

ikonka
Po letných prázdninách je už čas, aby naši študenti zarezávali za školskými lavicami. Mnohí z nich sa snažia žiť zdravo a venovať sa cvičeniu. V časoch, kedy však treba svoju pozornosť venovať aj naháňaniu dobrých známok, to však môže byť komplikované.

Dnes si preto spomenieme päť tipov, ktoré by študentom mohli pomôcť k tomu, aby školu zladili s cvičením a dosahovali pritom v oboch smeroch kvalitné výsledky.

1. Dobre sa vyspite

Kľúčový tip a na prvý pohľad sa cvičenia ani netýka. Napriek tomu je potreba kvalitného spánku nevyhnutná. Okrem toho, že budete mať zachovanú energiu pre tréning, podáte aj lepšie výkony v škole. Určite to poznáte – keď ste nevyspatí celý deň sa trápite. Odnesie si to samozrejme aj váš tréning. Tak prečo radšej nejsť skôr spať a dopriať si osem hodín spánku?

2. Cvičte hneď po škole

Keď nemáte čas trénovať pred školou, čo je prípad absolútnej väčšiny ľudí, zvyknite cvičiť hneď po nej. Po tréningu sa môžete venovať domácim úlohám a učeniu. Ak by ste si tréning nechávali na koniec dňa, mohli y ste ho ľahšie vynechať alebo mentálne unavení po učení odflaknúť. Navyše, cvičenie vám pomôže dobiť energiu a koncentráciu, ktoré sa vám zídu pre štúdium.

3. Nespoliehajte sa na iných

Ak trénujete s kamarátmi alebo spolužiakmi, často sa vám môže stať, že u nich dôjde k zmene programu alebo nebude im vyhovovať vaša zmena. Preto sa naučte v tomto období spoliehať sami na seba. Tréningový partner má však svoje výhody a ak by ste ho chceli predsa využívať, skúste niekoho z vašej posilňovne. Urobte si priateľov tam a vždy sa nájde niekto, kto vás bude ochotne istiť pri ťažkých drepoch alebo tlakoch. Nemusíte stále využívať rovnakú osobu.

4. Pripravte si dopredu jedlá

Porazení má výhovorku, víťaz má plán. A práve plánovanie je veľmi dôležité, ak chcete uspieť. Ak chodíte do školy, môžete si ľahko naplánovať jedlá a pripraviť ich dopredu. Zabaľte si ich do plastových boxov a zjedzte tam, kde sa práve nachádzate. Nespoliehajte sa na jedlá zo školských bufetov a ž vôbec ich nevynechávajte. Pripravte si ich doma dopredu a jedzte vtedy, kedy máte. Neprídete tak energiu a ani o potenciál svalového rastu.

5. Potrebujete brigádu? Vyberajte si ju s rozumom

Nie je ničím nezvyčajným, že si študenti počas štúdií privyrábajú. Ak potrebujete brigádovať, snažte si vybrať pracovnú pozíciu, ktorá by vám niečo dala a ktorá vás nezničí tak, že nebudete vládať cvičiť. Takisto sa v nej snažte nájsť ľudí, ktorí sú pozitívni a nabití energiou. Ani nebudete vedieť, ako to od nich chytíte. Ale to je možno v našich končinách trochu ťažšie...

Článok bol pôvodne vydaný: 27.10.2013.

Letný režim so „zabudnutými“ článkami končí 31. augusta. Potom prídu opäť na rad úplne nové články.


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist