InstagramFacebookYoutube
Motivácia

Štyri dôvody, prečo nemáte telo vašich snov

26. augusta 2014
Štyri dôvody, prečo nemáte telo vašich snov
Vašej diéte nič nechýba, máte dostatok doplnkov výživy, nevynechávate tréningy a ani po polroku nevidíte výsledky vašej snahy? Existujú štyri možné dôvody, prečo tomu tak je. Zamyslite sa nad nimi a možno vám to pomôže napredovať.

1. STE V ZLOM VZŤAHU

Zlé vzťahy vedú k napätiu a k stresu. Len málo veci je pre vaše telo horších, ako je stres. Tento dôvod však neplatí len pre romantické vzťahy. Platí aj pre vzťahy s rodičmi, vzťahy so šéfom, vzťahy s nepríjemným alebo vtieravým kolegom či priateľmi. Tie dokážu vystresovať váš systém a spôsobiť, že si telo bude chrániť zásoby tukov, hlavne v oblasti brucha. vyliečenie nezdravých vzťahov môže byť komplikované a niekedy je nevyhnutné ukončiť ho úplne, čo však nie je vždy možné. Aspoň si však dajte námahu dostať z vášho života ľudí, ktorí vás ťahajú dole, aby ste boli šťastnejší a zdravší.

2. STE INTOLERANTNÝ

Jete všetko to, čo máte, ale predsa sa nemôžete zbaviť tých posledných pár kilogramov. Ak dôvodom nie je ani jeden z troch ostatných, potom je pravdepodobné, že trpíte potravinovou intoleranciou a pritom o nej ani neviete. Takáto forma intolerancie nespôsobuje alergickú reakciu, ale len jemný zápal, ktorý bráni vášmu systému pracovať správne. Preto sa môže pálenie tukov javiť ako problém. Problémy spôsobujú väčšinou mliečne výrobky, vajcia, orechy, sója či obilniny. Eliminácia problémových potravín zo stravy je možno to, čo potrebujete, aby ste naštartovali vaše pokroky.

Článok pokračuje pod reklamou


3. STE ZNEČISTENÝ

Určite viete, že znečisťovanie patrí k závažným ekologickým problém súčasného sveta. Znečisťovanie sa však týka aj vášho tela. Zo prostredia prijímate toxíny zo znečistenia, cigaretového dymu, kozmetiky, zubných plomb, liekov či dokonca z niektorých potravín (napr. ortuť z rýb). Vaše telo je rozumné, a preto uprednostní prežitie ako vyrysované brušné svaly. Ak odmieta páliť tuky, má na to nejaký dôvod – nechce tieto toxíny dostať do obehu, aby ste neochoreli. Preto stojí za to očista tela formou infračervených sáun, detoxikačných kúpeľov, terapií či diét. Poraďte sa v tomto so špecialistom.

4. NESNAŽÍTE SA DOSTATOČNE

Iba to, že trénujete pravidelne neznamená, že z vášho tréningu dostávate maximum. Ak ukázanie sa v posilňovni je polovicou úspechu, tou druhou je snaha, ktorú si so sebou prinášate. Väčšina ľudí si neuvedomuje, čoho sú ich telá schopné a len pohodlne šliapu na stacionárnych bicykloch s časopismi v ruke alebo popri telefonovaní. Prípadne, robia ten istý tréning stále dokola, hoci si naň telo už dávno zvyklo. Zoberte si príklad z ľudí, ktorí dosahujú výsledky – snažia sa napredovať a tlačia na to, aby sa neustále zlepšovali, pracujú naplno a obmieňajú tréningové plány. To, že majú lepšie telo ako vy, nie je náhoda ani genetika. Ide o tvrdú prácu. Keď už ste v tej posilňovni, využite svoj potenciál naplno.


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2023 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist