Kulturistika

Elssbiay opäť vyhral New York Pro, Majerníková neuspela

18. mája 2014

Pomerne kvalitná, ale aj dosť ochudobnená konkurencia pretekárov sa stretla počas tohto víkendu vo „Veľkom jablku“, kde sa v Tribeca Performing Arts Center konal desiaty ročník profesionálnej súťaže z okruhu IFBB New York Pro. Jeho víťazom sa stal Mamdouh Elssbiay.

Mamdouh Elssbiay 24 hodín pred súťažou:

Elssbiay bol hlavným favoritom podujatia a víťazstvom tak naplnil predpoklady a obhájil minuloročné prvenstvo. A to sa na súťaž prihlásil na poslednú chvíľu. Naopak, odhlásili sa z nej až traja pretekári, ktorí mohli zamiešať kartami – Fouad Abiad, Anthoneil Champagnie a Antoine Vaillant.

Spomedzi ostatných štrnástich pretekárov mohol reálne ohroziť Elssbiaya len Juan Morel, ktorý nakoniec skončil druhý. O najvyššie umiestnenie však bojovali aj Jonathan Delarosa a Lionel Beyeke, ktorí nakoniec obsadili tretie, resp. štvrté miesto.

PORADIE NEW YORK PRO 2014:
1. Mamdouh Elssbiay, 2. Juan Morel, 3. Jonathan Delarosa, 4. Lionel Beyeke, 5. Max Charles, 6. Daniel Toth, 7. Michael Kefalianos, 8. Marius Dohne, 9. Constantinos Demetriou, 10. Sergey Shelestov, 11. Akim Williams, 12. Jeff Beckham, 13. Henri Pierre Ano, 14. Eboni Wilson, 15. Saiid Tejan-Kamara.

--- Fotogaléria z kategórie (externý odkaz)

Kto je zatiaľ kvalifikovaný na Mr. Olympia?
V tejto sezóne máme za sebou za sebou už štyri kvalifikačné súťaže, a tak už poznáme deväť borcov, ktorí majú otvorenú cestu na Mr. Olympiu. Vďaka minuloročnému umiestneniu na vrcholnom podujatí majú účasť istú Phil Heath, Kai Greene, Dennis Wolf, Shawn Rhoden a Dexter Jackson. V uplynulých štyroch súťažiach si ju zaistili aj Justin Compton, Steve Kuclo, Branch Warren a Mamdouh Elssbiay.

Ostatné kategórie

V New Yorku sa uskutočnili aj ďalšie súťažné kategórie. Muži si zasúťažili v kulturistickej kategórii do 212 libier, ktorú ovládol Aaron Clark. Českú kulturistiku v nej zastupoval Lukáš Osladil, ktorý skončil ôsmy. Mužskom physique vyhral Jason Poston, ženskú verziu vyhrala Juliana Malacarne. V kategórii figure žien triumfovala Camala Rodriguez.

Kategóriu bikini sme si nechali na koniec, pretože na nej malo zastúpenie aj Slovensko. Porotcov najviac zaujala Yeshaira Robles, kým naša Jana Majerníková ich príliš nepresvedčila a obsadila posledné 16. miesto, ktoré zdieľala s ďalšími 14 pretekárkami. Češka Vladimíra Krásová obsadila solídne desiate miesto.

Výsledky – kategória do 212 libier: 1. Aaron Clark, 2. Guy Cisternino, 3. Baito Abbaspour, 4. Marco Rivera, 5. Curtis Bryant, 6. Craig Richardson, 7. Marvin Ward, 8. Lukáš Osladil, 9. Marcos Cardona, 10. Amit Sapir, 11. Mike Yablon, 12. Thomas Benagli, 13. Shaun Clarida, 14. Steven Silverman, 15. Stan McQuay.

--- Fotogaléria z kategórie (externý odkaz)

Výsledky – kategória physique mužov: 1. Jason Poston, 2. Sadik Hadzovic, 3. Matthew Acton, 4. Vincent Fiore, 5. Jonathan Sebastian, 6. Anton Antipov, 7. German Pacheco, 8. AJ Shukoori, 9. Robert Ortiz, 10. Andre Adams, 11. Sean Sapera, 12. Jonathan Cetera, 13. Chris Gurunlian, 14. Artem Dolgin, 15. Pierre Vuala.

Výsledky – kategória physique žien: 1. Juliana Malacarne, 2. Shawna Pringle, 3. Fabiola Boulanger, 4. Olga Beliakova, 5. Mascha Tieken, 6. Gloria Faulls, 7. Orlandina Balan, 8. Eva Pogacnik, 9. Teresita Morales, 10. Jill Rudison, 11. Sheena Ohlig, 12. Karen Gatto, 13. Alicia Spearman, 14. Amie Francisco, 15. Nahiany Berbet Nery.

Výsledky – kategória figure žien: 1. Camala Rodriguez, 2. Gennifer Strobo, 3. Andrea Calhoun, 3. Laurie Green, 5. Beckie Boddie, 6. Kelly Keiser, 7. Elissa Martis, 8. Annette Mendez, 9. Georgina Lona, 10. Andrea Cantone, 11. Patty Zariello, 12. Rinnah Schmid, 13. Tara Chandler, 14. Heather Dees, 15. Diana Schnaidt.

Výsledky – kategória bikini: 1. Yeshaira Robles, 2. Ashley Kaltwasser, 3. Stephanie Mahoe, 4. Stacey Alexander, 5. Lacey DeLuca, 6. Narmin Assria, 7. Belinda Kiriakou, 8. Angeles Burke, 9. Callie Bundy, 10. Vladimíra Krásová, 11. Antanique Landry, 12. Anna Starodubtseva, 13. Breanne Hensman, 14. Francine Slobodnik, 15. Jade Carroll, 16. Jana Majerníková.

Najbližšie podujatie, Toronto Supershow, sa uskutoční koncom mesiaca. Výsledky vám opäť prinesieme.

Pozri aj: Kulturistické súťaže IFBB v roku 2014

FOTO: Flex Online