Výživa

Urobte si šalát, ktorým si povzbudíte testosterón

20. marca 2015
Urobte si šalát, ktorým si povzbudíte testosterón
Keď sa povie zdravá strava, mnohým ako prvý príde na rozum nejaký druh šalátu. Dnes vám prinášame recept na zdravý šalát, ktorým potešíme aj mužov, ktorí túžia zvýšiť úroveň svojho testosterónu.

Testosterón je hormón, ktorý podporí rast sily a svalovej hmoty. Okrem toho vplýva na hustotu kostí a zabezpečuje správnu sexuálnu činnosť. Jeho vyššia úroveň pomáha športovcom dosahovať lepšie výkony a kulturistom budovať svaly. A zvýšiť si ho môžete aj prirodzene.

Pravidelný intenzívny tréning, zdravá strava a dostatok spánku vplývajú na produkciu testosterónu. A my vám teraz prinášame recept na jednoduchý šalát, ktorým prospejete svojmu zdraviu a pomôžete aj vyplavovaniu spomínaného hormónu. Je chutný a jeho príprava nezaberie viac ako pár minút.

Čo budete potrebovať?
200 g zelených fazuliek
420 g červenej fazule
2 natvrdo uvarené vajcia
3 jarné cibuľky

Postup je jednoduchý – posekáte si jarnú cibuľku a vajcia si nakrájate na štvrtinky. Následne všetko premiešate.

Čo ním získate?
Zelené fazuľky vám poskytnú vitamín K a sú dobrým zdrojom horčíka a draslíka. Vplýva na zdravie kostí a pomáha znižovať krvný tlak. Červena fazuľa je bohatá na vlákninu, vďaka čomu budete sýtejší a budete mať zdravšie trávenie. Vajcia obsahujú všetky dôležité aminokyseliny potrebné na regeneráciu a tvorbu nových svalov. Obsahujú aj veľa zinku, ktorý podporuje testosterón a pomáha aj pri chudnutí. V jarnej cibuľke zase nájdete vitamín C, kvercetín a chróm. Podporíte si teda aj imunitný systém a budete mať pod lepšou kontrolou cukor v krvi.

Dobrú chuť!

Viac zaujímavých receptov nájdete tu: Fitness recepty