SlovakFitness.sk

Motivácia 30. 04. 2017

Ako si stanoviť ciele, ktoré vás inšpirujú?

ikonka
Chcete začať svoju cestu za lepšou postavou, ale neviete ako odštartovať? Chcete sa vrátiť k cvičeniu, ale nie ste si istí ako? V oboch prípadoch je dôležité najmä to, aby ste mali na začiatku jasno o svojich cieľoch.

Stanoviť si ciele nie je až také ťažké. Ako si ich však stanoviť tak, aby vás k zmene motivovali a inšpirovali? Ak ste odhodlaní niečo dosiahnuť, potom treba, aby ste dodržali nasledujúce tri stratégie.

1. Objavte svoju vášeň

Ak ide o cvičenie, musíte si nájsť fyzickú aktivitu, ktorá vás baví, ktorá vás napĺňa. To je základ úspechu. Ak si vyberiete niečo náhodne, niečo, čo vás nebude baviť, neuspejete. Objavte v sebe vášeň pre fyzickú aktivitu, ktorá vám pomôže k cieľu. Niekto nemá rád posilňovanie v posilňovni s činkami, no nájde sa pri cvičení cvikov s vlastnou váhou tela. Niekto rád chudne behom, niekomu viac vyhovuje bicykel.

2. Vytvorte si dva druhy cieľov

Vytvorte si dva ciele – orientovaný na výsledok a orientovaný na správanie. Prvý môže byť: „Chcem schudnúť 10 kilogramov do 3 mesiacov.“ Druhý predstavuje akcie, ktoré musíte urobiť týždenne či denne na to, aby ste svoj prvý cieľ dosiahli. Je to taký podporný cieľ, ktorý vás udrží motivovaných.

Cieľ orientovaný na výsledok musí byť realistický a merateľný. Musíte v ňom jasne napísať, čo chcete dosiahnuť a do kedy to chcete dosiahnuť. Následne si k nemu stanovte menšie ciele orientované na správanie. Napíšte si, čo musíte splniť denne či týždenne, aby ste dosiahli hlavný cieľ. Môže to byť napríklad: „Absolvovať päť 45-minútových tréningov týždenne.“ či „Nevypiť viac ako jeden alkoholický nápoj týždenne.“.

3. Obľúbte si celý proces

Mnoho špičkových športových trénerov svojim zverencom hovorí, aby sa nekoncentrovali na cieľ, ale na proces, ktorý k nemu vedie. Často trénujú tímy šampiónov. Ak si obľúbite samotný proces, potom sa cieľ dosahuje ľahšie. A pri cvičení je bonusom to, že si osvojíte zdravý životný štýl, ktorý s vami môže zostať do konca života.

Musíte jednoducho žiť v momente. Musíte si obľúbiť vykonávanie každého opakovania v každej sérii každého tréningu. Musíte sa koncentrovať a vyhýbať rozptýleniam bez toho, aby ste mali v hlave konečný cieľ. Aj preto bol tiež dôležitý prvý bod, v ktorom ste hľadali svoju vášeň.

O čom píše Úspech.MNE.sk?Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:
uspech-a-lepsi-zivot-prehlad-clankov-ktore-vam-pomozu-rast-24-tyzden-2018Úspech a lepší život: Prehľad článkov, ktoré vám pomôžu rásť (24. týždeň 2018)10-rozdielov-medzi-uspechom-a-zlyhanim-v-procese-chudnutia10 rozdielov medzi úspechom a zlyhaním v procese chudnutiauspech-a-lepsi-zivot-prehlad-clankov-ktore-vam-pomozu-rast-23-tyzden-2018Úspech a lepší život: Prehľad článkov, ktoré vám pomôžu rásť (23. týždeň 2018)uspech-a-lepsi-zivot-prehlad-clankov-ktore-vam-pomozu-rast-22-tyzden-2018Úspech a lepší život: Prehľad článkov, ktoré vám pomôžu rásť (22. týždeň 2018)uspech-a-lepsi-zivot-prehlad-clankov-ktore-vam-pomozu-rast-21-tyzden-2018Úspech a lepší život: Prehľad článkov, ktoré vám pomôžu rásť (21. týždeň 2018)
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Neprehliadnite
Najnovšie články
www.autodielyexpert.sk
Fitness diskusia
Databáza cvikov
E-knihy zadarmo!
Nájdete nás aj na Facebooku.NÁVRAT HORE  hore
E-KNIHY ZADARMO · COOKIES A OS. ÚDAJE · REKLAMA · KONTAKT

© 2013 - 2018 SlovakFitness.sk

Streftec - Webdesign & Media
TOPlist