SlovakFitness.sk

Tréning 25. 05. 2017

Nohy ako špajdle? Odstráňte ich týmto tréningom

ikonka
Aj keď radi chodíte do posilňovne, je väčšia pravdepodobnosť, že tréning nôh nepatrí medzi vaše obľúbené. Veľa kondičných cvičencov sa vďaka tomu stretáva s podobným osudom. Rozvinú si hornú časť tela, ale nohy zaostávajú.

Je to aj váš prípad? Máte svalnatý vršok, ale nohy ako špajdle? Alebo to ešte váš prípad nie je, no nechcete, aby sa v budúcnosti stal skutočnosťou? Potom máme pre vás riešenie v podobe jednoduchého, ale efektívneho tréningu nôh.

Ak nemáte radi tréning nôh pre drepy, tak vás nepotešíme. Ak chcete dohnať ich rozvoj, budete sa musieť oprieť o tento náročný, ale kráľovský cvik. Ďalšia zlá správa je, že ak ste nohy doteraz flákali, bude si to teraz vyžadovať poctivú a tvrdú prácu.

Inak je však rozpis tohto tréningu nôh jednoduchý. Ono to nepotrebuje byť ani zložitejšie a nemusíte strácať čas a energiu cvikmi, ako sú predkopávania či zakopávania. Najrýchlejšie výsledky vám prinesie kombinácia drepov a výpadov.

Ťažkými drepmi tréning začína. Kým máte ešte dostatok energie a elánu, absolvujte päť sérií drepov v ktorých urobíte osem až šesť opakovaní. Váhu v priebehu cvičenia zvyšujte. Drepom nebude koniec ani potom. Následne urobíte päť sérií po 10 opakovaní drepov s jednoručkami po bokoch.

To už budete mať za sebou polovicu tréningu. Predposledným cvikom sú výpady, ktoré urobíte v štyroch sériách po osem až desať opakovaní. Na záver nezabudnete ani na lýtka, ktoré precvičíte piatimi sériami výponov v stoji po 15 opakovaní.

Tréning nôh zameraný na objem
Cvik Série Opakovania
Drepy s veľkou činkou 5 8-6
Drepy s jednoručkami 5 10
Výpady 4 10-8
Výpony v stoji s veľkou činkou 5 15


Oznam: Od 2. júla do 2. septembra vám budeme v letnom režime prinášať články, ktoré sme publikovali pred rokmi, ale boli už zabudnuté. Úplne nové články prídu na rad opäť od 3. septembra.

O čom píše Úspech.MNE.sk?Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:
budujeme-silne-telo-bez-naciniaBudujeme silné telo bez náčiniastyri-chyby-pri-snahe-budovat-svalyŠtyri chyby pri snahe budovať svalyspalte-takmer-400-kalorii-tymto-tabata-treningomSpáľte takmer 400 kalórii týmto tabata tréningomtri-nevyuzivane-tipy-k-vacsim-rukamTri nevyužívané tipy k väčším rukám trening-lytok-ako-na-toTréning lýtok - ako na to?
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Neprehliadnite
Magazín úspechu
Najnovšie články
www.autodielyexpert.sk
Fitness diskusia
Databáza cvikov
E-knihy zadarmo!
Nájdete nás aj na Facebooku.NÁVRAT HORE  hore
E-KNIHY ZADARMO · COOKIES A OS. ÚDAJE · REKLAMA · KONTAKT

© 2013 - 2018 SlovakFitness.sk

Streftec - Webdesign & Media
TOPlist