Novinka na webe:  Sprievodca výberom tréningového plánu »
( v hlavnom menu nájdete medzi Užitočnými nástrojmi / Nástrojmi )
Pre ženy 12. 01. 2019

Aké sú nečakané symptómy depresie u žien?

ikonka
Ťažko sa vstáva z postele, zväzuje vás nízke sebavedomie, neustále sa cítite osamelí a smutní. Väčšina ľudí vie v tom rozpoznať klasické symptómy depresie. Aké symptómy však ešte prezrádzajú duševné problémy u žien?

Týchto sedem nečakaných symptómov je tiež spojených s depresiou, hoci na prvý pohľad by si to človek nemusel pomyslieť:

1. Pravidelne strácate nervy - ak vás na rozdiel od minulosti dokáže podráždiť viac vecí a ťažšie kontrolujete svoj hnev, potom by vás mohla trápiť depresia. Tento symptóm sa vyskytuje asi u police pacientov.

Článok pokračuje pod reklamou


2. Začali ste vstávať veľmi skoro - niektoré ženy nedokážu pre depresie spať a iné pre ňu vstávajú skoro, často okolo štvrtej či piatej hodiny ráno, pričom po zobudení sa už znovu nedá zaspať.

3. Preháňate to so sociálnymi sieťami - závislosť na sociálnych sieťach je jedným zo spôsobov, ktorým sa ľudia s depresiou snažia ignorovať korene ich nepriaznivých pocitov. Keď to však budete robiť dlhšie, dôjde u vás k vyhoreniu a únave.

4. Bolia vás kríže - depresia zvyšuje pravdepodobnosť bolesti spodnej časti chrbtice. Čím je vážnejšia, tým väčšie bolesti máte. Podľa expertov je to preto, lebo nervy sú vtedy citlivejšie.

5. Vaša hmotnosť je nekontrolovateľná - pri depresii je bežné, že niekto stráca chuť do jedla a chudne, a niekto naopak konzumuje všetko čo vidí a priberá. Jedno vedie k únave, druhé k chorobám. A obe k zníženiu sebavedomia a podporenia depresie.

6. Stratili ste záujem o svoje záľuby - ak stratíte záujem o niečo, čo ste roky robili s radosťou, mohlo by to byť znakom depresie. Nemáte k tejto činnosti žiadnu motiváciu, záujem a aj keď sa k nej donútite, už vám neprináša radosť.

7. Nedokážete sa efektívne rozhodovať - môžete byť nerozhodné aj bez depresie, ale ak sa to u vás stane z ničoho nič a pozorujete to už dlhodobo, mohlo by ísť o skrytý prejav depresie. Pocit bezmocnosti totiž spôsobuje, že v každej voľbe vidíte ten najhorší výsledok.

Oznam: Od 1. júla do 1. septembra vám budeme v letnom režime prinášať články, ktoré sme publikovali pred rokmi, ale boli už zabudnuté. Úplne nové články prídu na rad opäť od 2. septembra.

Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

O čom píše Úspech.MNE.sk?

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku


Streftec - Webdesign & Media

© 2013 - 2019 SlovakFitness.sk
TOPlist