Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Zaujímavosti 07. 04. 2019

Len 10 minút denne vám stačí k lepšej kondícii a zdraviu

ikonka
Ak žijete pasívnym životom a chceli by ste mať lepšiu kondíciu a pevnejšie zdravie, excelentným prvým krokom je vyhradiť si v dennom harmonograme desať minút na veľmi jednoduchú aktivitu – rýchlu chôdzu.

Nepotrebujete navštíviť posilňovňu, nemusíte sa ani obliecť do tréningového úboru. Stačí sa zdvihnúť z gauča a vydať von na desaťminútovú prechádzku v rýchlom tempe. Len takáto maličkosť dokáže zlepšiť vaše zdravie.

Rýchla chôdza nie je takým strašiakom ako intenzívne cvičenie v posilňovni, ale veľmi rýchlo môže so sebou prinášať prospešné účinky. Navyše, je časovo nenáročná, a tak ju zvládnu absolvovať aj vyťažení jedinci. Koniec výhovorkám!

Desať minút chôdze môže byť pekný základ a môže vás stimulovať k tomu, že časom budete tento čas naťahovať alebo vás chytí aktívnejší životný štýl a budete motivovaní aj cvičiť. Aj tých desať minút je však prospešných z niekoľkých hľadísk.

Podľa britskej organizácie PHE redukuje riziko ochorení, ako sú srdcovocievne poruchy či cukrovka druhého typu. Krátka rýchla chôdza tiež pomáha posilňovať kosti, znižovať bolesť krížov a prospieva aj po mentálnej stránke, pretože si pri nej prečistíte hlavu. Zlepšuje koncentráciu a bojuje proti stresu či depresii. Dodá vám tiež energiu do zvyšku dňa.

Ako si však predstaviť rýchlu chôdzu? Jednoducho ide o chodenie v rýchlejšom tempe, ako je vaše bežné. Nemusíte to však ani preháňať. Cieľom pri nej je rozpumpovať srdce, aby bilo o trochu rýchlejšie. Nemusia z vás hneď tiecť litre potu.

Keď si zvyknete na týchto desať minút, potom by ste si mohli do života pričleniť dlhšie prechádzky, turistiku, prípadne behávanie, cvičenie v posilňovni a podobne. To vám prinesie ešte viac prospešných účinkov a potenciálne predĺži aj o niečo viac váš život.

Letný režim so „zabudnutými“ článkami končí 31. augusta. Potom prídu opäť na rad úplne nové články.


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist