Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
 
 
 
 
Reklama:
Tréning 10. 06. 2019

Dôvody, pre ktoré treba mať v láske letné behávanie

ikonka
Leto je už pomaly tu a veľa ľudí si počas neho bude užívať pobyt na slnku. Mnohí si na čerstvom vzduchu aj zašportujú, k čomu neodmysliteľne patrí aj beh. Ak aj vy zvažujete, že by ste toto leto začali s behávaním, prinášame vám dôvody, prečo by to mohol byť výborný nápad.

Dlhé letné dní a príjemné počasie sú predpokladom na pôžitok z letného behu. Okrem účinkov na vašu postavu a zdravie ho môžete mať radi aj z týchto dôvodov:

1. Skoro ráno je už svetlo – ak radi behávate skoro ráno, keď máte na to ešte veľa energie a keď je vonku málo ľudí, v lete vás od toho nemusí odrádzať tma, keďže v lete je slnko hore už skoro ráno.

2. Svetlo aj večer – to isté platí aj pre tých, ktorí behávajú večer. Večerný beh má svoje čaro a v lete ho môžete absolvovať aj neskôr pre dlhšie dni. Stále bude svetlo a potenciálne si môžete vychutnať aj úvodné fázy západu slnka.

3. Vytvoríte si renomé športovca – keď budete v lete pravidelne behávať, je jasné, že sa opálite. Bežci majú typické opálenie, vďaka tomu, že mávajú na sebe krátke nohavice, tričká či ponožky. Keď ho niekto uvidí, spojí si vás so športovaním a aktívnym spôsobom života.

4. Svieže ovocie po behu nechutilo nikdy lepšie – keď prídete domov z behu, dáte si melón alebo nejaké iné svieže ovocie, zažijete potešenie, aké vám inokedy ovocie neprinesie. Platí to aj o čistej vode. Nechutí nikdy lepšie ako po behu.

5. Dvojnásobne si užijete aj sprchu – vlažná až studená sprcha po letnom behu je ako pohladením po duši.

6. Pripravíte sa na tréning cez iné ročné obdobia – v lete sa typicky pri behu kladú na vás vyššie nároky – najmä pre vyššiu teplotu vzduchu. To vás pripraví na jesenné či zimné tréningy, v ktorých vám to bude pripadať o trochu ľahšie. Každá minúta v lete navyše sa prejaví neskôr.

7. Užijete si prírodu v plnej kráse – to na bežeckom páse nezažijete – pri behu vonku si užijete okolitú scenériu. Navyše, v lete je ešte krajšia.

8. Sem-tam narazíte aj na fešáka či fešandu – očí pánov v lete potešia aj krivky sexy bežkýň, ktoré môžu pri behu stretnúť. A ani ženy neodmietnu pohľad na vyšportované telo mladého bežce bez trička.


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Môže sa hodiť: 
Sprievodca výberom tréningového plánu »

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist