Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
 
 
 
 
Reklama:
Výživa 24. 09. 2019

Čo sa stane vášmu telu, keď sa vzdáte alkoholu?

ikonka
Ak ste boli zvyknutí prijímať pravidelne alkohol, za čo možno považovať aj pravidelný piatkový večer s kamarátmi, a zrazu sa rozhodnete prestať s jeho konzumáciu, vedzte, že s týmto rozhodnutím príde aj niekoľko mentálnych a fyzických zmien.

Už mesiac abstinencie dokáže vo vašom živote urobiť veľa pozitívneho. Netýka sa to pritom len zlepšenia šancí na úspech v oblasti fitness, ale aj v iných smeroch osobného a pracovného života. Toto sú dôvody, ktoré by vás mali presvedčiť, že je vzdanie sa alkoholu je dobrý nápad:

1. Znížite riziko zdravotných problémov – zásadné výhody abstinencie sú, že znižuje riziko mŕtvice, nervového poškodenia, niekoľkých druhov rakoviny, cukrovky či poškodenia pečene.

2. Zlepšite stav vášho srdca – alkohol môže viesť k hromadeniu usadenín na stenách ciev a tým pádom ohrozuje aj vaše srdce. Keď s ním prestanete, obmedzí sa hladina triglyceridov a škodlivých tukov v krvi, čím bude aj stav vášho srdca lepší.

3. Budete toho jesť menej – už len polovica alkoholického nápoja môže zvýšiť vašu chuť do jedla, čo môže spustiť domino efekt. Keď prestanete s konzumáciou alkoholu, počas dňa prijmete menej kalórií.

4. Podporíte si váš metabolizmus – po konzumácii alkoholu využíva telo za zdroj energie etanol. Keď prestanete s pitím, telo bude spaľovať cukry a tuky, čím si uľahčite chudnutie alebo udržovanie hmotnosti.

5. Kvalita vášho spánku sa zlepší – alkohol spôsobuje, že sa znižuje kvalita spánku – možno sme po ňom ospalí, ale v noci spôsobuje prerušovanie spánku a ráno sa zobudíte nevyspatí. Pochopiteľne, obmedzením jeho konzumácie, sa váš spánok zlepší.

6. Budete mať viac energie – aj vďaka lepšej schopnosti spať a regenerovať budete mať viac energie počas dňa, a tým pádom môžu byť aj vaše tréningy kvalitnejšie a môžete pri nich spáliť viac kalórií.

7. Budete mať lepšiu pokožku – alkohol prispieva k vysušovaniu pokožky a tvorbe kožných problémov (ekzémy, akné), a tak len po niekoľkých dňoch abstinencie bude badateľná vyššia kvalita vašej pokožky.

8. Budete lepšie hydratovaní – alkohol má dehydratačné účinky. Keď ho nahradíte čistou vodou, prospejete svojmu zdraviu i zovňajšku tým, že telo bude mať k dispozícii viac vody.

9. V práci sa vám bude viac dariť – ľudia, ktorí sa v jednej štúdii vzdali alkoholu na 30 dní, zaznamenali o 18 percent vyššiu úroveň koncentrácie a o 17 percent boli produktívnejší vo svojej práci.

10. Budete mať lepší intímny život – pohár vína môže privodiť intímnejšiu atmosféru, ale v skutočnosti je to posledná vec, ktorú chcete v spálni. Negatívne ovplyvňuje mužovu schopnosť nadobudnúť a udržať si erekciu. Pri pravidelnej konzumácii aj znižuje chuť na sex. Tá sa pri abstinencii časom vráti.


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Môže sa hodiť: 
Sprievodca výberom tréningového plánu »

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist