Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Motivácia 06. 10. 2019

Kľúče, ktoré vás dovedú k úspechu pri posilňovaní

ikonka
Ak svoj život venujete kulturistike alebo časť svojho voľného času rekreačnému posilňovaniu a chcete v tejto činnosti dosahovať úspechy, mali by ste poznať kľúče, ktoré vám k úspechom dovedú.

Pre skutočne úspešnú cestu vo svete kulturistiky sú podstatné tieto veci:

1. Vášeň
Rozdielom medzi nadšencom, ktorému vydrží chuť na cvičenie len pár týždňov či mesiacov, a skutočným milovníkom posilňovania je vášeň, ktorú ten druhý v sebe má a pestuje. Ak chcete byť úspešní – a nezáleží na tom, či ide o kulturistiku alebo inú prácu, musíte mať skutočnú vášeň pre to, čo robíte.

2. Motivácia
Ďalším kľúčom k úspechu je stimul, ktorý vám dodáva motiváciu pre to, aby ste pri danej činnosti vydržali dlho a vykonávali ju poctivo aj v časoch, keď by ste najradšej zostali ležať v posteli. Objavte v sebe motiváciu. Čo vás ženie vpred? Prečo chcete uspieť pri posilňovaní? Prečo ste do toho vstúpili? Chcete byť víťazom? Chcete byť šampiónom? Chcete mať skvelé telo? Chcete budiť rešpekt? Chcete byť atraktívnejší pre opačné pohlavie?

3. Odhodlanie
Musíte byť odhodlaní vydržať pri trénovaní dlhodobo. Musíte byť odhodlaní podporovať ho dlhodobo správnou výživou, suplementami a vhodnou životosprávou. Táto činnosť sa opakuje stále dokola a rýchlo sa stane monotónnou. Vy však musíte byť odhodlaní vydržať to.

4. Zdravá posadnutosť
Kulturistika nie je len o tom, že sa na dve hodiny prídete do posilňovne a potom to všetko hodíte za hlavu. Ak chcete uspieť, musíte ňou žiť. Znamená to, venovať sa tomu 24 hodín denne, sedem dní v týždni, 365 dní v roku. Nie len cvičiť, ale aj hľadať rôzne vylepšenia tréningov a výživy, hľadať nové poznatky a recepty, zapájať sa do diskusných fór či miestnej komunity.

5. Trpezlivosť
Už sme naznačili, že pri kulturistike je všetko o opakujúcich sa činnostiach, ktoré vám prinesú výsledky až po dlhej dobe. Nie je to šprint, ale maratón. Preto je veľmi dôležité pristupovať k tomu s trpezlivosťou a nenechať sa odradiť, keď po pár týždňoch dôjde k stagnácii. Snažte sa ju prekonať a uvedomte si, že to nebude prvá prekážka na náročnej a dlhej ceste, ktorá vám však môže priniesť vytúžený úspech v podobe splnenia vášho cieľa, či už súťažného alebo kondičného.

Letný režim so „zabudnutými“ článkami končí 31. augusta. Potom prídu opäť na rad úplne nové články.


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist