Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Tréning 02. 12. 2019

Ako zažiť perfektný deň voľna od tréningu?

ikonka
Aby ste posilnili svoje zdravie a naplnili svoje ciele v oblasti fitness, mali by ste pravidelne cvičiť. Venovať sa anaeróbnym i aeróbnym aktivitám. Pre váš úspech a vaše telo je však dôležité aj to, aby ste si dali občas voľno. Ako k tomu pristupovať efektívne?

Dni voľba sú dôležité, aby sa vaše telo dokázalo zregenerovať zo záťaže a aby pomohlo efektívnejšie podporovať rast svalov či sily, ako aj procesy vedúce k schudnutiu nadbytočných tukov. V týždni by ste mali mať aspoň jeden deň, v ktorý cvičiť nebudete.

Nasledujúce štyri veci vám zaručia, že tento deň bude pre vás čo najprospešnejší:

1. Spánok
Kvalitný spánok by ste mali mať každú noc a deň voľna nie je žiadnou výnimkou. Ak nebudete spávať dostatočne dobre, ani vaše výsledky nebudú také efektívne, ako by mohli byť. Nič nepomáha znižovať napätie smerujúce na vaše telo lepšie ako spánok. Preto vo voľný deň spite aspoň osem hodín a môžete si cez deň dať aj kratšieho šlofíka.

2. Strava
Voľný deň by sa mal týkať len vášho tréningu a fyzických záťaží na telo. Od svojej diéty by ste nemali ustupovať a mali by ste sa uistiť, že vaše telo získa dostatočný počet potrebných makroživín, ako sú bielkoviny, sacharidy a tuky. Tiež je dôležité prijímať jedlá bohaté na antioxidanty, minerály a vitamíny, ktoré sú dôležité pre regeneráciu svalových tkanív.

3. Bielkoviny
Určite viete, aké sú bielkoviny z hľadiska budovania svalov či spaľovania tukov dôležité. A preto ich význam zdôrazníme aj teraz. Vaše telo sa z tréningu spamätáva minimálne 24 hodín, kedy potrebuje na zaceľovanie svalových tkanív dostatok bielkovín. Tento čas teda bude zrejme zahŕňať aj váš voľný deň, a preto aj počas neho potrebujete prijímať predpísaný počet bielkovín zo stravy a doplnkov výživy.

4. Voda
Zvýšený príjem vody je dôležitý v dni, keď intenzívne a dlho cvičíte a strácate viac tekutín, ako bežne. Dôležité je však piť dostatok vody aj cez voľný deň, kedy ho vaše telo využije na efektívne zabezpečenie regenerácie a pripraví vás na ďalšie intenzívne tréningové dni.

Letný režim so „zabudnutými“ článkami končí 31. augusta. Potom prídu opäť na rad úplne nové články.


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist