Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
 
 
 
 
Reklama:
Motivácia 02. 02. 2020

Ako sa namotivovať na ranný tréning? Tieto tipy vám pomôžu

ikonka
Už len vstávať skôr môže byť trápenie. Ako sa však v takom prípade vyrovnať ešte aj s tým, že hneď ráno musíte ísť cvičiť?

Keď už prejdete prah posilňovne, už je to dobre. Už dýchate tú atmosféru a po uchopení činky alebo cvičebného stroja sa zažína zábava. Najväčší boj je často ešte predtým, ako opustite pohodlie svojho domova. Ako vstať z postele namotivovane a s entuziazmom?

1. Podporte svoje zobudenie sa – ak chcete vstať z postele čo najrýchlejšie a najlepšie, mali by ste si dať budík ďalej od vašej postele, aby ste bol prinútení postaviť sa a ísť ho vypnúť. Ak už o takom čase býva svetlo, nastavte si žalúzie tak, aby v čase zobudenia nebola vo vašej spálni tma. No a po vypnutí budíka ich odostrite úplne, nech váš mozog dostane signál, že spanie skončilo. Ak je ráno ešte tma, rozsvieťte si veľké svetlo.

2. Dajte si rýchlu rozcvičku – hneď po týchto prvých krokoch si dajte 10 drepov a 10 kľukov. Toto vám pomôže vyplaviť do tela hormóny šťastia a dodá vám prvú dávku energie.

3. Pustite si energickú hudbu – do optimálnej nálady vám pomôže dostať sa aj vaša obľúbená hudba. V optimálnom prípade počúvajte niečo energické, čo vás ľahšie dostane do „zóny“ pred štartom tréningu. Ak príliš na hudbu nie ste, pustite si motivačnú reč.

4. Skonzumujte kvalitné raňajky a prejdite si tréning – aby ste mali dostatok energie na kvalitný tréning, skonzumujte kvalitné raňajky. Sadnite si za stôl a buď na papieri alebo v hlave si počas ich konzumácie prejdite váš tréning. Aké bude poradie cvikov? Koľko sérií sa bude robiť? Budete zvyšovať dnes váhu o 5 percent? A podobne... Pred odchodom si poprípade môžete dať predtréningový doplnok výživy alebo kávu.

5. Stretnite sa s niekým na tréningu – pozvite na váš tréning nejakého kamaráta, s ktorým si zacvičíte. Alebo majte tréningového partnera. Keď viete, že na vás niekto bude čakať, tak vás to odradí od toho, aby ste vypli budík a vrátili sa do postele.


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Môže sa hodiť: 
Sprievodca výberom tréningového plánu »

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist