Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
 
 
 
 
Reklama:
Motivácia 16. 02. 2020

Návod na úspech: Ako cvičiť pravidelne bez vynechávania tréningov?

ikonka
Ak chcete byť dobrí a úspešní v nejakej činnosti, musíte si jej vykonávanie osvojiť tak, že sa z nej stane zvyk. Cvičenie je činnosťou, ktorá prospieva vášmu fyzickému i mentálnemu zdraviu. Tak prečo si nevytvoriť zvyk venovať sa mu konzistentne?

Ak chcete cvičiť pravidelne bez toho, aby ste vynechávali tréningové jednotky, potom si musíte vybudovať dobrý zvyk podľa modelu, ktorý popísal James Clear vo svojej knihe Atomic Habits.

Pomocou tohto modelu dokážeme absolvovať jednoduché, ale mocné kroky, ktoré nás dovedú k tomu, aby sme si z cvičenia urobili zvyk, ktorého sa budeme dlhodobo držať.

Pri budovaní akékoľvek zvyku je kľúčové prejsť štyrmi krokmi: 1. nájsť si podnet, aby to bolo pre nás jasne viditeľné, 2. vytvoriť si túžbu, aby to bolo pre nás atraktívne, 3. vytvoriť si odozvu, aby to bolo pre nás jednoduché, 4. stanoviť si odmenu, aby to bolo aj uspokojujúce.

V prípade cvičenia môžeme postupovať takto:

1. Podnet (jasná viditeľnosť) – položte si vaše cvičebné oblečenie na miesto, kde ho jasne uvidíte, svoj tréning majte jasne vyznačený vo vašom kalendári.

2. Túžba (atraktívnosť) – cvičte podľa tréningového plánu, ktorý je jednoduchý, zábavný a ktorý je časovo efektívny, aby vás neoberal o veľa času.

3. Odozva (jednoduchosť) – trénujte doma alebo si vyberte posilňovňu, ktorá je blízko k vášmu domovu alebo práci. Aby ste mali na ceste k tréningu čo najmenej prekážok.

4. Odmena (uspokojenie) – samotný pokrok pre vás môže byť odmenou, preto si zaznamenávajte ubúdajúce kilogramy hmotnosti alebo nárast svalových objemov. V závislosti od vášho cieľa. Alebo, ak potrebujete fyzickú odmenu, stanovujte si ju po dosiahnutí každého menšieho cieľa.

Toto je len príklad, vy si môžete vďaka týmto štyrom krokom definovať svoju stratégiu. Pomôže vám to vybudovať zvyk, ktorý sa tak ľahko z vášho života nevytratí. Ak to použijete na pozitívne veci, akou je aj cvičenie, váš život to zmení k lepšiemu.


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Môže sa hodiť: 
Sprievodca výberom tréningového plánu »

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist