InstagramFacebookYoutube
Motivácia

Jednoduchá motivácia: Tri kroky k dosiahnutiu cieľa

29. marca 2020
Jednoduchá motivácia: Tri kroky k dosiahnutiu cieľa
Chcete niečo dosiahnuť, ale máte problém začať? Hľadáte spôsob, ako sa inšpirovať a motivovať k akcii? Ak máte dostatočnú motiváciu, môžete dokázať veľké veci. Prinášame vám tri jednoduché spôsoby, akými sa spoľahlivo nakopnete.

Ak chcete naštartovať svoju púť za svalnatejším telom, ak chcete žiť zdravie alebo chcete zhodiť nadbytočné kilogramy, aplikujte nasledujúce tri kroky, ktoré vám budú užitočné aj v ostatných oblastiach života:

1. Stanovte si jasný cieľ
Stanovte si veľký cieľ v oblasti, v ktorej by ste chceli uspieť. Ak chcete napríklad schudnúť, musíte si stanoviť špecifický cieľ, ktorý bude realistický, ale ambiciózny. Cieľ, ktorý bude merateľný a ideálne aj časovo ohraničený. Napíšte si ho na papier a umiestnite niekde pred oči. Ak to chcete ešte vylepšiť, napíšte pod ten cieľ aj úprimný dôvod, prečo ho chcete dosiahnuť, aby ste si ho pripomínali v ťažších časoch.

Článok pokračuje pod reklamou


2. Rozdeľte si veľký cieľ na niekoľko malých
Aby ste si motiváciu udržovali pri vykonávaní dennodenných úloh, mali by ste si ten hlavný cieľ rozdeliť na niekoľko menších. Budú ako etapy na Tour de France. Úspech v každej z nich vás priblíži k celkovému úspechu. Ak splníte jeden cieľ, budete vedieť, že sa približujete k tomu veľkému. Budete sa cítiť dobre a budete motivovaný dosiahnuť ďalší menší cieľ v poradí. Navyše, nebude vás to tak odradzovať, ako keď sa pozriete len na veľký cieľ, ktorý sa môže zdať nedosiahnuteľný.

3. Zabudnite na strach zo zlyhania
Mnoho ľudí stráca motiváciu aj preto, že sa obávajú zlyhania. Skúste však negatívne myšlienky vo vaše hlave zablokovať a akceptujte fakt, že zlyhanie v skutočnosti neexistuje. V skutočnosti ide len o skúsenosť, ktorá môže byť využitá ako lekcia do budúcnosti. Zo zlyhaní sa môžete veľa naučiť, musíte len vstať a ísť ďalej. Veľa úspešných ľudí dlho zlyhávalo a až potom sa dočkali úspechu. A čo mali spoločné? Pozitívny prístup a vytrvalosť. Nedali sa odradiť zlyhaniami.


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2022 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist