Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Motivácia 29. 03. 2020

Jednoduchá motivácia: Tri kroky k dosiahnutiu cieľa

ikonka
Chcete niečo dosiahnuť, ale máte problém začať? Hľadáte spôsob, ako sa inšpirovať a motivovať k akcii? Ak máte dostatočnú motiváciu, môžete dokázať veľké veci. Prinášame vám tri jednoduché spôsoby, akými sa spoľahlivo nakopnete.

Ak chcete naštartovať svoju púť za svalnatejším telom, ak chcete žiť zdravie alebo chcete zhodiť nadbytočné kilogramy, aplikujte nasledujúce tri kroky, ktoré vám budú užitočné aj v ostatných oblastiach života:

1. Stanovte si jasný cieľ
Stanovte si veľký cieľ v oblasti, v ktorej by ste chceli uspieť. Ak chcete napríklad schudnúť, musíte si stanoviť špecifický cieľ, ktorý bude realistický, ale ambiciózny. Cieľ, ktorý bude merateľný a ideálne aj časovo ohraničený. Napíšte si ho na papier a umiestnite niekde pred oči. Ak to chcete ešte vylepšiť, napíšte pod ten cieľ aj úprimný dôvod, prečo ho chcete dosiahnuť, aby ste si ho pripomínali v ťažších časoch.

2. Rozdeľte si veľký cieľ na niekoľko malých
Aby ste si motiváciu udržovali pri vykonávaní dennodenných úloh, mali by ste si ten hlavný cieľ rozdeliť na niekoľko menších. Budú ako etapy na Tour de France. Úspech v každej z nich vás priblíži k celkovému úspechu. Ak splníte jeden cieľ, budete vedieť, že sa približujete k tomu veľkému. Budete sa cítiť dobre a budete motivovaný dosiahnuť ďalší menší cieľ v poradí. Navyše, nebude vás to tak odradzovať, ako keď sa pozriete len na veľký cieľ, ktorý sa môže zdať nedosiahnuteľný.

3. Zabudnite na strach zo zlyhania
Mnoho ľudí stráca motiváciu aj preto, že sa obávajú zlyhania. Skúste však negatívne myšlienky vo vaše hlave zablokovať a akceptujte fakt, že zlyhanie v skutočnosti neexistuje. V skutočnosti ide len o skúsenosť, ktorá môže byť využitá ako lekcia do budúcnosti. Zo zlyhaní sa môžete veľa naučiť, musíte len vstať a ísť ďalej. Veľa úspešných ľudí dlho zlyhávalo a až potom sa dočkali úspechu. A čo mali spoločné? Pozitívny prístup a vytrvalosť. Nedali sa odradiť zlyhaniami.


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist