Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Suplementy 22. 04. 2020

Curcumin Turmeric – tajná zbraň v boji proti tukom?

ikonka
Kurkuma bola už stáročia využívaná ako liečivo v prírodnej medicíne. Výťažok z nej, známy aj ako Curcumic Turmeric, sa momentálne predáva vo forme doplnku výživy. Doplnku, ktorý sa kupuje najmä zo zdravotných dôvodov. Mohol by však pomôcť aj pri chudnutí.

Kurmu podporuje úľavu od bolesti kĺbov, ktoré vyvolávajú zápaly. Okrem protizápalového účinku, má aj účinok antioxidačný, znižuje tvorbu žalúdočnej kyseliny, znižuje hladinu cholesterolu, bojuje proti škodlivým baktériám v žalúdku a znižuje riziko rakoviny.

Pre tých, čo cvičia, teší jeho vplyv na znižovanie estrogénu a zvyšovanie testosterónu. Posledné vedecké štúdie však ukazujú, že by mohol mať aj prospešné účinky pre ľudí, ktorí sa snažia schudnúť.

Nový výskum Wu Liang-Yiho a kolektívu zistil, že kurkuma podporuje apoptózu tukových buniek a tým v podstate spôsobuje ich „samovraždy“. Tiež predchádza „detským“ tukovým bunkám dospieť do plne rozvitého štádia adipocytov.

Taiwanskí vedci boli týmto objavom nadšení: „Tieto zistenia naznačujú, že suplementácie kurkumou by mohla byť efektívnou stratégiou pre liečenie a predchádzanie rozvoja obezity.“

Na to, aby tukové bunky prechádzali do štádia rozkladu, je potrebné prijať 50 mikrogramov kurkumy a na to, aby sa blokoval rozvoj detských na dospelé stačí 30 mikrogramov. To sú pomerne malé množstvá.

Už v minulosti sa pritom ukázalo, že by kurkuma mohla pomáhať s chudnutím. V jednej štúdii sa ukázalo, že podporila za 30 dní zníženie hmotnosti o 3 % a redukciu podkožného tuku dokonca o takmer 7 % oproti kontrolnej skupine, ktoré dodržiavala rovnakú diétu a cvičenie, len neužívala kurkumu.

Na podporenie chudnutia pritom stačí už tak málo, ako 200 mg kurkumy denne. V obchodoch pritom bežne nájdete doplnok výživy Curcumin Turmeric, ktorého jedna dávka obsahuje až okolo 500 mg kurkumy. Niektoré sú ešte koncentrovanejšie a môžu obsahovať aj čierne korenie, ktoré tiež napomáha k redukcii hmotnosti.

Letný režim so „zabudnutými“ článkami končí 31. augusta. Potom prídu opäť na rad úplne nové články.


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist