Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Tréning 01. 06. 2020

Päť jednoduchých vecí, ktoré vám pomôžu so svalovou bolesťou

ikonka
Boľavé svaly sú bežnou súčasťou životného štýlu, ktorý zahŕňa pravidelné cvičenie s cieľom budovať svalovú hmotu alebo silu. Pre úľavu nie je nič lepšie, ako ruky profesionálneho maséra. Toho si však väčšina ľudí tak často dovoliť nemôže. Sú tu však aj alternatívy.

Svalovú bolesť si môžete utlmiť aj sami a len s minimálnymi finančnými investíciami. Aj preto sa takéto investície vyplatia. Niektoré z uvedených piatich spôsobov však nepotrebujú ani tie:

1. Penový valec
Mnoho ľudí rado využíva namiesto profesionálnej masáže premasírovanie svalových partií pomocou penového valca, ktorým si uvoľníte stuhnuté svaly pomocou rôznych techník. Najviac sa to hodí na spodnú časť tela a chrbát.

2. Masážne loptičky
Alternatívou na uľavenie od bolesti v oblasti hrudníka a ramien sú zase masážne loptičky. Prakticky však namiesto nich môžete využiť aj obyčajné tenisové loptičky, ktorými vyvíjate tlak na boľavé oblasti. Môžete ich využiť aj nohy, chrbát či krk. Treba sa však naučiť vhodnú techniku.

3. Kúpeľ s epsomskou soľou
Veľmi pohodlné riešenie je napustiť si vaňu teplou vodou, pridať do nej epsomskú soľ a na polhodinu sa do nej namočiť. Uvoľnite si svaly aj svoju myseľ. Teplá voda stimuluje krvný obeh a okrem svalov prospeje aj vašim kĺbom. Epsomská soľ vám dodá horčík, ktorý podporí regeneráciu svalov.

4. Alpa
Na uvoľnenie vám pomôže aj krém s chladivými účinkom alebo obyčajná alpa. Aplikujte ich na boľavé miesto jemnými pohybmi tak, aby ste aj vašimi rukami trochu prekrvili stuhnuté a boľavé svaly.

5. Ľahká fyzická aktivita
Možno sa to zdá niekomu kontraproduktívne, ale aj v regenerácii môže byť pohyb prospešný. Samozrejme, nepôjde o nič intenzívne. Ľahké rozhýbanie tela, nenáročné plávanie alebo obyčajná prechádzka urobia divy s vašou svalovicou.

Letný režim so „zabudnutými“ článkami končí 31. augusta. Potom prídu opäť na rad úplne nové články.


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist